Tuesday, Nov 29, 2022

صفحه نخست » «تیم حکومتی» به آمریکا باخت؛ تدارکات جشن نظامِ در حال سقوط برای «صعود» بهم ریخت!

wc1_banner.jpgکیهان لندن - ایران مثل حضورهای پیشین خود در جام‌های جهانی باز هم ۳ بازی در جام جهانی را تجربه کرد، اما این‌بار مهم‌تر از پیروزی و شکست، صعود و سقوط در میدان بازی، این بود که بسیاری از علاقمندان فوتبال ایران از تیم ملی نمایندگی مردم معترض را می‌خواستند و بازیکنان تیم ملی این همدلی با مردم را نتوانستند به تصویر بکشند.

بازی ایران - آمریکا در جام جهانی قطر به‌شدت تحت تاثیر خیزش سراسری مردم ایران بود. از تماشاگران ایرانی که با شعار زن، زندگی، آزادی خود را به ورزشگاه الثمامه دوحه رسانده بودند و جمعی از آن‌ها با ممانعت مسئولان حفاظت ورزشگاه برای ورود مواجه شدند تا البته تماشاگرانی که با بودجه‌های دولتی از طرف جمهوری اسلامی به قطر رفته بودند تا تصویری از حامیان حاکمیت باشند.

ایران به رغم شکست سنگین مقابل انگلیس، با پیروزی مقابل ولز به این فرصت دست یافته بود که برای اولین‌بار در تاریخ فوتبال به مرحله حذفی جام جهانی برسد.

***

***

***

چند بازیکن از جمله سعید عزت‌اللهی بعد از پایان مسابقه از مردم به خاطر باخت عذرخواهی و ابراز تأسف کردند در حالی که مردم از این باخت خوشحال‌اند! چرا که از بازیکنان تیم انتظار پشتیبانی و حمایت از اعتراضات خود را داشتند و نه اینکه همسو با حکومت سرود جمهوری اسلامی را بخوانند و در مورد بازداشت گسترده معترضان و حتا همبازی‌های سابق خودشان سکوت کنند.

این بازیکنان یک فرصت جهانی در اختیار داشتند تا به مردم و دنیا نشان دهند کجا ایستاده‌اند: کنار نظام دینی و ضدبشری جمهوری اسلامی و یا در کنار مردمی که سال‌هاست فریاد می‌زنند این رژیم را نمی‌خواهند! این تیم فوتبال نه تنها فرصت صعود در جام جهانی بلکه فرصت قرار گرفتن در کنار مردم را نیز از دست داد و شکست‌خورده در دامان جمهوری اسلامی سقوط کرد!

پس از پایان مسابقه بیرون استادیوم شماری از هواداران حکومت با تماشاچیان مخالف جمهوری اسلامی درگیر شدند. آنها که از باخت تیم‌شان عصبی بودند شعار «وطن‌فروش» و «بی‌شرف» سر دادند حال آنکه خود مدافع یک نظام بی‌وطن هستند که مأمورانش با شعار «بی‌شرف بی‌شرف» از سوی مردم استقبال می‌شوند! به گزارش رسانه‌های آلمان جمهوری اسلامی پنج هزار نفر تماشاچی به این مسابقه برده بود تا با فریادهای خود شعارهای مخالفان را که در دو مسابقه قبلی در برابر تیم‌های انگلیس و ولز به گوش می‌رسید خنثی کنند. این خبر نیز گزارش شد که هزاران بلیت مجانی بین اتباع هندی و بنگلادشی پخش شد که با خرج جمهوری اسلامی وارد استادیوم شده بودند.

***

***

همچنین حامیان حکومت در شبکه‌های مجازی کارزار بد و بیراه و توهین علیه آنهایی راه انداخته‌اند که از حذف نماینده جمهوری اسلامی از جام جهانی ابراز شادی می‌کنند.

👈مطالب بیشتر در کیهان لندن

در این میان، جمهوری اسلامی در شهرهای مختلف سینماهایی را برای تماشای مسابقه اختصاص داده بود و امیدوار بود بتواند با همان اقلیتی که با آن همراهی می‌کنند کارناوال‌ شادی در خیابان‌ها به راه اندازند. رویایی که نقش بر آب شد. جمهوری اسلامی و تیم‌اش از آمریکا شکست خوردند و باعث شادی مردم شدند!Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy