Wednesday, Jan 18, 2023

صفحه نخست » عکس جنجالی از کنکور؛ سوالات کنکور باز هم لو رفت

konkoor.jpgنت‌بلاکس تایید کرد: اینترنت همراه در ایران در روز کنکور قطع شد؛ «سوالات کنکور لو رفت»

رادیو بین المللی فرانسه - در حالی که در روزهای اخیر مقامات جمهوری اسلامی از قطع اینترنت به بهانه عدم سوءاستفاده و تقلب در کنکور سراسری خبر داده و همزمان پیامک‌های حاوی این پیام هم به شهروندان در نقاط مختلف ایران ارسال شده بود، منابع خبری، روز پنج‌شنبه ۲۹ دی، دقایقی پس از شروع آزمون سراسری در ایران، از «لو رفتن» سوالات کنکور با وجود تدابیر و قطعی اینترنت خبر دادند. نت‌بلاکس، نهادی که وضعیت اینترنت در جهان را رصد می‌کند، تایید کرد: اینترنت همراه در ایران، از صبح پنج‌شنبه ۱۹ ژانویه، قطع شده است.

***

فارس نوشت: نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از صبح امروز در ۴۱۷ شهرستان، ۵۸۵ حوزه اصلی و ۲۰۴۱ حوزه فرعی آغاز شد، امروز صبح داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی رقابت خود را آغاز کرده‌اند، در گروه علوم تجربی ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ داوطلب با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

با وجود قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور تعدادی از کانال‌های تلگرامی از انتشار سوالات کنکور در فضای مجازی خبر دادند و مدعی شدند که سوالات کنکور را در اختیار دارند و براساس آن پاسخ سوالات را هم داده‌اند.

test.jpgبراساس این گزارش، در تعدادی از این کانال‌ها باید درخواست ورود به کانال دهید تا پس از دریافت مبالغی امکان حضور در آن کانال را داشته باشید و این در حالی است که کنکوری‌ها همچنان سرجلسه آزمون هستند و اینترنت مکان‌های برگزاری کنکور قطع است.

کانال‌های مدعی فروش سوالات کنکور، در مرحله اول حتی تماس تلفنی هم با داوطلبان برقرار می‌کردند، اما امروز اعلام کردند که به دلایل امنیتی امکان پاسخگویی به تماس تلفنی را ندارند.

واکنش سازمان سنجش؛ ادعا‌ها در مورد تقلب در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲، صحت ندارد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: ادعا‌هایی که در برخی کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی در باره تقلب در نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ مطرح می‌شود، صحت ندارد و قابل اعتنا نیست. یکی از راه‌های تقلب سر جلسه آزمون، عکس گرفتن از سئوالات با ابزار‌های بسیار کوچک و فنی و با دقت بالا مانند ابزار‌های جاسوسی است. این عکس‌ها با استفاده از اینترنت به خارج از جلسه آزمون ارسال می‌شود. این ابزار عکاسی حتی با دستگاه ایکس ری قابل تشخیص نیست. برخی از این دستگاه‌های شبه‌جاسوسی که برای تقلب در کنکور استفاده شده است، به دلیل اینکه خودکار و هوشمند است عکس (از سئوالات) را سریع و در لحظه و با زدن یک دکمه ارسال می‌کند.

msg.jpgCopyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy