جمعه 23 مهر 1395   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

شاخه نظامی «کودار» از کشته شدن «شماری از اعضای سپاه» خبر داد

0E9C13F0.jpg
رادیو فردا - شاخه نظامی «جامعه آزاد و دموکراتیک شرق»، موسوم به «کودار»، مسئولیت حمله به مواضع نیروهای سپاه پاسداران و بسیج در نزدیکی سردشت و مریوان را به عهده گرفت.

در بیانیه «یگان‌های مدافع شرق» تاکید شده که در جریان چندین عملیات «تلافی جویانه» در منطقه ربط و نیز جانداران از توابع سردشت و همچنین منطقه گلچیدر در نزدیکی مریوان، دست‌کم ۲۶ عضو سپاه پاسداران و نیروهای بسیج کشته‌شده‌اند.

طی روزهای گذشته، سپاه پاسداران از کشته شدن ۱۲ «عضو پژاک» در استان کرمانشاه‌ خبر‌داده بود. شاخه نظامی کودار، چند روز بعد، طی بیانیه‌ای این خبر را تائید کرد.

پژاک در سالهای اخیر خود را به عنوان بخشی از سیستم «کودار» معرفی کرده است. کودار نهادی است که دو سال پیش اعلام موجودیت کرده و پژاک خود را عضوی از این شبکه می‌داند. در حال حاضر «یگان‌های مدافع شرق» به عنوان شاخه نظامی کودار خود را معرفی می‌کند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


هنوز سپاه پاسداران واکنشی به این بیانیه و کشته شدن احتمالی نیرو‌هایش نشان نداده است. اما چند روز پیش قرارگاه بین المقدس سپاه از «خنثی شدن» حمله به منطقه «گلچیدر» از توابع مریوان خبر داده بود.

یک شهروند کرد ساکن سردشت، به رادیو فردا گفت که چند شب پیش به یکی از مراکز وابسته به بسیج در ربط حمله شده بود و صدای انفجار و درگیری در بخش‌هایی از شهر شنیده شده است.

گفته می شود درگیری‌های اخیر بین «یگان‌های مدافع شرق» و «سپاه پاسداران» یکی از درگیری‌های شدید این دو نیرو طی دو سال گذشته بوده است.

آنسو‌تر، در ماههای گذشته، درگیریهای دیگری بین سپاه پاسداران و حزب دموکرات کردستان ایران و نیز حزب دموکرات کردستان، صورت گرفته که در جریان آن‌ها، شماری از اعضای طرفین کشته شده‌اند.

حزب دموکرات کردستان ایران پیش‌تر از آغاز دور جدید فعالیت‌های مسلحانه در کردستان ایران خبر داده بود.

مقام‌های جمهوری اسلامی در ماههای گذشته عمدتا احزاب کرد را به همکاری با عربستان و کشورهای دیگر متهم کرده‌اند. اما این اتهام عموما از سوی احزاب کرد رد شده است


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016