Thursday, Feb 23, 2017

صفحه نخست » واکنش باهنر به کاندیداتوری بقایی

Mohammad_Reza_Bahonar.jpgعضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: برنامه این جبهه برای مسائل اقتصادی، ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش تسنیم، یحیی آل‌اسحاق عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در حاشیه نخستین مجمع ملی این جبهه، با اشاره به مشکلات اقتصادی به عنوان مهمترین مشکلات روز کشور، گفت: در این دوره ریاست‌جمهوری، عمدترین مشکلات در زمینه اقتصادی است که این مشکلات ناشی از مسائل داخلی، محدودیت‌های بین‌المللی و ساختار و تدابیر اقتصادی ماست.

وی افزود: ما علیرغم اینکه بنیان‌های اقتصادی خوبی داریم، خروجی مناسبی از این بنیان‌ها نداریم.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت آینده شرایط سختی را پیش رو خواهد داشت، تصریح کرد: اولویت دولت آینده باید مسائل اقتصادی باشد، ضمن اینکه مسائل فرهنگی و اجتماعی هم نقش تعیین‌کننده‌ای دارد که همه اینها با محوریت مسائل اقتصادی مشکلاتش حل می‌شود.

وی افزود: جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای اقتصاد هم تیم و هم برنامه دارد که اصول کلی این برنامه ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی است و هدف این است که عملا این ۲۴ بند در قالب ۲۴ پروژه در کشور پیاده‌سازی شود.

آل‌اسحاق با اشاره به مسائل خوزستان و مشکلات مردم در این شهر گفت: این یک شرایط طبیعی است که پیش آمده و از اول باید برای آن برنامه‌‌ریزی می‌شد و سازمان محیط زیست باید بیشتر از اینها توجه می‌کرد و این یک برنامه بلندمدت است و به صورت کوتاه‌مدت نباید روی آن فکر می‌کرد.

وی با اشاره به ویژگی‌ها و شرایط کاندیدای اصلح برای این جبهه، گفت: کاندیدای اصلح یکسری ویژگی‌های عمومی دارد که مشخص است و به طور خلاصه می‌توان گفت افراد مورد نظر باید کسانی باشند که توانایی و واقعیت‌های حرفه‌ای را در همه حوزه‌ها بدانند و در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی توانایی حرفه‌ای را زیر پوشش آرمان‌های انقلابی داشته باشند، یعنی یک فرد واقعیت‌نگر و آرمان‌گرا باشد.

باهنر: کاندیدای جبهه پیروان همان کاندیدای «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» است

همچنین محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری امروز در حاشیه نخستین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سؤال که نظر شما درباره اعلام کاندیداتوری آقای بقایی چیست؟ گفت: من وارد این بحثها نمی‌شوم، از خودش بپرسید، کجاست؟ بعضی‌ها آهن هستند و آهن‌ربا می‌تواند جذب‌شان کند، بعضی‌ها چیز دیگری هستند و آهن‌ربا نمی‌تواند جذب‌شان کند.

وی درباره کاندیدای جبهه پیروان برای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: کاندیدای جبهه پیروان همان کاندیدای جبهه مردمی است.

باهنر تصریح کرد: باید متحد و همدل در انتخابات ریاست‌جمهوری حضور داشته باشیم و رقابت اخلاق‌مدارانه باشد و در آن دروغ و پشت هم‌اندازی نباشد.

وی گفت:‌ از رقبا می‌خواهیم که یک رقابت سالم، عادلانه و عالمانه را داشته باشند و همه باید قبول کنیم که میزان رای ملت است.

باهنر با بیان اینکه هر کسی را ملت خواست، باید به نتیجه انتخابات تمکین کنیم، گفت: نباید طوری باشد که اگر کسی کم آورد در خیابان‌ها جبران کند، اخلاق را باید رعایت کنیم، قطعا نظر مردم بر همه تشخیص‌ها اولویت دارد.

جامعه روحانیت از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» با کمال اهتمام حمایت می‌کند

همچنین حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران در جمع خبرنگاران، گفت: جامعه روحانیت مبارز از این برنامه جبهه مردمی با کمال اهتمام حمایت می‌کند و هر حرکتی که بتواند نیروهای انقلاب را گرد هم بیاورد و بتواند وسیله‌ای باشد برای انتخاب بهتر مورد حمایت قرار می‌دهد و این حرکت را مصداق یک چنین موضوعی می‌داند.

بادامچیان: میرسلیم نسبت به دیگر گزینه‌های اصولگرایان اصلح است

همچنین اسدالله بادامچیان در جمع خبرنگاران درباره عدم حضور مصطفی میرسلیم به عنوان نخستین کاندیدای معرفی شده از سوی احزاب اصولگرا گفت: ایشان امروز در سفر هستند و نتوانستند حضور پیدا کنند.

او در پاسخ به اینکه اگر گزینه واحد جبهه مردمی فردی جز گزینه مؤتلفه برای انتخابات باشد، حزب مؤتلفه تبعیت می‌کند یا نه، افزود:‌ در حال حاضر در ابتدای مسیر انتخاب قرار داریم و امیدواریم در نهایت اصلح افراد انتخاب شود.

بادامچیان در مورد انتخاب میرسلیم به عنوان اصلح مورد نظر جبهه مردمی گفت:‌ از نظر ما میرسلیم از همه جهات بر گزینه‌های دیگر که البته همگی شاخص و خوب هستند اصلح است که چنانچه در جدول شاخص‌ها قرار گیرد به عنوان اصلح شناخته می‌شود.

عضو شورای مرکزی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اینکه شما برای انتخابات آینده به رد صلاحیت‌های گسترده امید دارید یا انتخاب از سوی مردم گفت:‌ رد صلاحیت‌ها که از سوی شورای نگهبان صورت می‌گیرد شورای نگهبان سه مسئولیت دارد مبنی بر نظارت بر قانون، احراز صلاحیت‌ها ، رد صلاحیت‌ها به خاطر مسائل قانونی و شورای نگهبان بی‌دلیل کسی را رد صلاحیت نمی‌کند گاهی افراد عدم احراز صلاحیت می‌شوند و گاهی صلاحیت آنها به دلیل تخلفاتی که دارند رد می‌شود خلاف‌هایی که افراد دارند سبب رد صلاحیت آنها می‌شود .

او ادامه داد: در رد صلاحیت‌ها شورای نگهبان مقصر نیست بلکه تخلفات افراد سبب رد صلاحیت آنها می‌شود. مساله سوم این است که شرایط فرد با آنچه در قانون اساسی آمده است منطبق است یا نه که شما طی این سال‌ها مشاهده می‌کنید شورای نگهبان به همین طریق عمل کرده است.

بادامچیان در پاسخ به اینکه شما به رأی مردم امید دارید که وی در پاسخ گفت:‌ اینها دیگر بازی سیاسی است و من به آنها ورود پیدا نمی‌کنم.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy