Saturday, Feb 25, 2017

صفحه نخست » واکنش ظریف به تلاش آمریکایی‌ها برای تحریم سپاه

mohammad-javad-zarif-290117.jpgوزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت یاد شهدای وزارت امور خارجه در جمع خبرنگاران در ارتباط با تلاش آمریکا برای تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: این تحرکات آمریکا هیچ گاه منفعتی برای آنها نداشته است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف ادامه داد: همه دنیا اذعان دارند که برادران ما در سپاه پاسداران بیشترین حمایت را از همسایگان در مقابل تروریسم داشته‌اند و حرکت‌ها و اقدامات این‌چنینی تأثیری ندارد.

وی همچنین در مورد اظهارات اخیر مقامات ترکیه‌ای علیه ایران و مسائل پیش آمده در این ارتباط، گفت: ما در منطقه نیاز به همکاری جهت مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری داریم. افراطی‌گری و دامن زدن به موضوعات تفرقه‌گرایانه هیچ نفعی برای کشورهای منطقه ندارد. همانطور که گفتم منطقه ما برای رفع مشکلات نیاز به همراهی و همکاری کشورهای منطقه دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ناامنی‌ها و درگیری هایی که در منطقه به وجود آمده همه به ضرر ملت‌های منطقه است و هیچ نتیجه‌ای نداشته است به همکاری ایران، روسیه و ترکیه در بحث سوریه اشاره کرد و گفت: این سه کشور تجربه مناسبی برای ایجاد آتش‌بس در سوریه داشتند و امیدواریم همسایگان ما و همه همسایگان فواید همکاری و تعاملات اینگونه را بیشتر درک کنند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy