Sunday, Feb 26, 2017

صفحه نخست » تصاویر کیف اتمیِ همراه دونالد ترامپ

به گزارش فرارو، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا دیروز در مصاحبه با رویترز گفت خواهان تضمین دستیابی آمریکا به برترین زرادخانه اتمی جهان است و گفت که این کشور از ظرفیت خود برای تولید تسلیحات اتمی عقب مانده است. این سخنان از این جهت مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفت که کدهای فرمان حمله اتمی در نزدیک ترین فاصله به او قرار دارد.
ترامپ را نیز مانند دیگر رؤسای جمهور آمریکا یک افسر نظامی با یک کیف سیاه چرمی همراهی می کند؛ این کیف که به نام «توپ هسته ای» یا «کیف سیاه» شناخته می شود به ترامپ اجازه می دهد که هر لحظه فرمان حملۀ هسته ای را صادر کنند.
در این کیف دکمه ای برای شلیک بمب هسته ای وجود ندارد بلکه کارتی در آن هست که با نام «بیسکویت» شناخته می شود و کدهای شلیک هسته ای در آن است. در این کیف چهار چیز هست: کتاب سیاهی که گزینه های حملۀ هسته ای را در خود دارد، لیست پناهگاه های رئیس جمهور آمریکا در صورت شلیک بمب هسته ای، دستور العمل های اعلام حالت فوق العاده و کارتی که یک کد برای تأیید هویت رئیس جمهور آمریکا در خود دارد.
TrumpREDAtomicBAg.jpgپر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy