Monday, Feb 27, 2017

صفحه نخست » ایران موشک جدید "نصیر" را آزمایش کرد

nasr_missile.JPGدويچه وله فارسى: ایران می‌گوید در رزمایش نیروی دریایی ارتش این کشور در آب‌های خلیج فارس جدیدترین موشک کروز دریایی با نام "نصیر" را آزمایش کرده است. آمریکا و شماری از کشورهای منطقه با حساسیت آزمایش‌های موشکی ایران را زیر نظر دارند.

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، روز دوشنبه (۹ اسفند/ ۲۷ فوریه) در جریان بازدید از خبرگزاری فارس گفت، در جریان رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش که با نام "ولایت۹۵" در آب‌های خلیج فارس درحال برگزاری‌ست، جدیدترین موشک کروز دریایی ساخت ایران با نام "نصیر" آزمایش شده است.
وزیر دفاع ایران به میزان بُرد این موشک اشاره‌ای نکرد اما گفته این آزمایش موفقیت‌آمیز بوده است.
آزمایش‌های موشکی ایران از سوی آمریکا و متحدان آن در منطقه با حساسیت زیادی دنبال می‌شود. در نخستین روزهای ماه فوریه، دولت آمریکا در واکنش به آزمایش موشکی ایران ۲۵ شرکت‌ و افراد دست‌اندرکار در برنامه موشکی این کشور را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

این تحریم‌ها واکنشی به آزمایش یک موشک میان‌برد ایران بود که روز یکشنبه اول فوریه ۲۰۱۷ شلیک شده بود.
شرکت احداث و تجارت ماهر، شرکت تجارت و مهندسی میراژ، شرکت میراژ برای خدمات مدیریت پسماند و زیست‌محیطی، شرکت دارویی ریم در لبنان، شرکت تجاری کوسالینگ، شرکت واردات صادرات قرن جدید نینگبو در چین، شرکت پیرل رویال در امارات از جمله شرکت‌هایی بودند که مشمول تحریم‌های تازه شدند.
علاوه براین اخیرا گزارشی منتشر شده بود که نشان می‌داد دولت ترامپ قصد دارد سپاه پاسداران ایران را به فهرست گروه‌های تروریستی وارد کند. سپاه پاسداران ارگان مسئول فعالیت‌های موشکی ایران است.
با این‌حال گزارش‌های بعدی نشان داد که احتمال صدور فرمان ترامپ برای قراردادن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست گروه‌های تروریستی کاهش یافته است. علت این امر هشدار پیاپی مقامات امنیتی و دفاعی ایالات متحده و اروپایی نسبت به پیامدهای ناخوشایند چنین اقدامی اعلام شد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy