Wednesday, Feb 15, 2017

صفحه نخست » راه‌اندازی اولین خط تاکسی پهپاد در دبی +عکس

Taxi_Dubai_1.jpgخبرآنلاین ـ فناوری اطلاعات > اینترنت - قرار است در تابستان ۲۰۱۷ اولین خط تاکسی با پهپاد در دبی راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرآنلاین، در حال حاضراولین سری پهپاد چینی EHang184 بر فراز آسمان‌خراش‌های دبی با همکاری Hyperloop One به پرواز درآمده است اما سؤال اینجاست که آیا قرار است این چهارپای ۸ پروانه فوق مدرن جایگزین سیستم حمل‌ونقل در منطقه‌ای شود که طولانی‌ترین متروی بدون راننده در آن وجود دارد؟

این تاکسی پهپاد، قادر به حمل یک انسان به وزن ۱۰۰ کیلو با یک چمدان کوچک است و مسافر باید پشت صندلی‌ای بنشیند که شبیه ماشین‌های مسابقه‌ای است و از طریق یک نمایشگر لمسی مقصد را تعیین کرده تا پهپاد به پرواز دربیاید.

باتری تعبیه‌شده روی پهپاد برای سفر نیم ساعته تا ۵۰ کیلومتر تعریف‌شده است. توسط اتاق مرکز مانیتورینگ کنترل و مدیریت می‌شود.

Taxi_Dubai_2.jpg

هرچند سرعت آن تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت هم می‌رسد اما مقامات اجازه سرعت تا ۱۰۰ کیلومتر به این تاکسی پهپاد که از طریق اتصالات ۴G به مرکز وصل می‌شود را داده‌اند.

چند ماه پیش به دلیل حضور پهپاد مزاحم، فرودگاه بین‌المللی دبی برای چند ساعت بسته شد و خسارات زیادی به بار آورد و حالا سؤال دیگر اینجاست که مقامات این منطقه چگونه تداخل احتمالی را کنترل خواهند کرد؟
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com