Tuesday, Mar 28, 2017

صفحه نخست » باب دیلن جایزه نوبل خود را شخصاً دریافت می‌کند

Bob_Dylan.jpgرادیو زمانه ـ باب دیلن، خواننده، آهنگساز، شاعر و نویسنده آمریکایی که سال گذشته برنده جایزه نوبل ادبیات شد سرانجام خود شخصاً در استکهلم جایزه نوبل‌اش را دریافت خواهد کرد.

سارا دانیوس، دبیر دائمی آکادمی سوئدی نوبل در وبلاگ خود نوشت: «خبر خوب این است که آکادمی سوئدی نوبل و باب دیلن تصمیم گرفتند که در آخر هفته دیدار داشته باشند.»

دیلن در این دیدار سخنرانی سنتی که پیش‌نیاز دریافت جایزه نوبل است را ایراد نخواهد کرد. او در ماه دسامبر در مراسم اهدای جایزه غایب بود.

باب دیلن ۱۳ اکتبر / ۲۲ مهر از سوی کمیته نوبل برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۶ شناخته شد. پس از آن دیلن حدود دو هفته در این‌باره سکوت کرد و بعد اعلام کرد که «اگر امکان‌پذیر باشد» برای دریافت جایزه نوبل به استکهلم سفر می‌کند اما چنین نکرد.

آکادمی سوئد گفته بود: «این‌‌که یک برنده جایزه نوبل نتواند برای دریافت جایزه به استکهلم سفر کند غیرمعمول است اما استثنایی نیست.»

باب دیلن، نخستین خواننده و آهنگسازی است که موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات می‌شود. آکادمی نوبل به دلیل «خلق تعابیر جدید شاعرانه در سنت شعر آمریکایی» مهم‌ترین جایزه ادبی جهان را به باب دیلن اهدا کرد.

برخی ‌ترانه‌های دیلن مانند «بزرگراه ۶۱»، «دیدار دوباره»، «بلوند بر بلوند»، «آقای تمبورین من»، «چون یک خانه‌به‌دوش» و «دمیدن در باد» به تاریخ موسیقی جهان راه یافته‌اند. دیلن پیش از این جوایز پولیتزر، گرمی، گلدن گلوب و پولار را هم از آن خود کرده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com