Wednesday, Mar 29, 2017

صفحه نخست » میانجیگری ایران و قطر برای پایان محاصره چهار شهر سوریه

Syria.jpgرسانه‌ها به نقل از مخالفان دولت سوریه اعلام کردند که اطراف جنگ سوریه با وساطت ایران و قطر به توافقی رسیدند که بر اساس آن محاصره ۲ شهرک شیعه‌نشین فوعه و کفریا در برابر پایان دادن به محاصره دو شهر سنی‌نشین وابسته به مخالفان شکسته شود.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری‌ فرانسه و سایت آر تی روسیه، این توافق میان دولت سوریه و گروه‌های وابسته به مخالفان انجام شد.

در این توافق ایران به نمایندگی از دولت سوریه و قطر به نمایندگی از مخالفان نقش میانجیگری ایفا کردند.

فوعه و کفریا دو شهر کوچک شیعه‌نشین هستند که اکنون تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه قرار دارند اما این دو شهر در میان مناطق تحت کنترل مخالفان قرار دارند و امکان امدادرسانی به آنها وجود ندارد. این دو شهر شیعه نشین در محاصره مخالفان مسلح هستند.

فوعه و کفریا در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه قرار دارند. استان ادلب تحت کنترل مخالفان است.

مخالفان: واسطه‌گری ایران و قطر برای پایان محاصره ۴ شهر سوریه

بر اساس این توافق ساکنان این دو شهر می‌توانند از طریق مسیرهای امن از شهرهای خود خارج شوند.

دولت سوریه نیز اجازه خروج غیرنظامیان دو شهر مضایا و زبدانی که اکنون تحت کنترل مخالفان هستند را خواهد داد. این دو شهر در استان دمشق هم اکنون در کنترل نیروهای دولتی سوریه قرار دارند.

مخالفان: واسطه‌گری ایران و قطر برای پایان محاصره ۴ شهر سوریه

بر اساس این گزارش، تعداد غیرنظامیان ساکن در این ۴ شهر ۶۰ هزار نفر است.

اطراف درگیری از سه‌شنبه شب به منظور ایجاد زمینه اجرای توافق آتش‌بس را شروع کرده‌اند. قرار است این توافق طی یک هفته آینده اجرا شود.

گفته می شود مذاکرات میانجیگری در دوحه قطر و با حضور نمایندگی از طرف ایران، قطر ، حزب الله لبنان و گروه مسلح تحریر الشام برگزار شد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com