Friday, May 5, 2017

صفحه نخست » هشدار کره شمالی به چین و پاسخ پکن

888yu58855_small.jpgکره شمالی در اقدامی نادر به چین هشدار داده که اگر روابطش را با این کشور قطع کند، با پیامدهای ناگواری روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این اظهارنظر از سوی کره‌شمالی پس از آن مطرح شد که شبکه خبری رسمی این کشور اعلام کرد: یکسری اظهارنظرهای بی پروا و نادرست از جانب رسانه‌های چینی علیه برنامه‌های اتمی پیونگ یانگ منتشر شده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی آورد: پیونگ یانگ هرگز برای ادامه دوستی با چین التماس نمی‌کند و برای حیات خود و نه تداوم دوستی، به برنامه‌های اتمی‌اش ادامه می‌دهد. چین نباید تلاش کند تا صبر کره‌شمالی را بیازماید. در غیر این صورت با پیامدهای شدیدی روبه‌رو می‌شود، اگر روابط میان دو کشور را از بین ببرد.

این واکنش خشمگینانه از سوی پیونگ یانگ در حالی صورت گرفته که پکن همچنان به دنبال تداوم روابط دوستانه با همسایه خود است.

اخیرا دو روزنامه چینی خواستار تحریم‌های شدیدتر علیه کره‌شمالی به خاطر برنامه‌های اتمی این کشور شده بودند و همین امر باعث خشم و عصبانیت کره‌شمالی شده است.

در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه اعلام کرد: در حالی که موضع پکن در قبال برنامه‌های اتمی کره‌شمالی مشخص و واضح است، با این وجود دوست دارد تا روابط حسنه‌ای با کره شمالی داشته باشد.

وی به خبرگزاری رویترز گفت: موضع چین دوستی و برقراری روابط صمیمانه با کره‌شمالی است اما موضع ما در قبال برنامه‌های اتمی و موشکی کره‌شمالی همانند سابق است. ما به دنبال این هستیم که شبه جزیره کره را عاری از سلاح اتمی کنیم و به دنبال امنیت و صلح در منطقه و حل مساله از طریق مذاکره هستیم.

با وجود اینکه پکن روابط خوبی با پیونگ یانگ دارد و اصلی‌ترین رابط تجاری با کره شمالی محسوب می‌شود اما به شدت بابت برنامه اتمی پیونگ یانگ نگران است چراکه بیم آن را دارد که این مساله باعث بحران در منطقه شود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com