Monday, Jun 19, 2017

صفحه نخست » خامنه ای: از هارت و هورت های ترامپ چاقو کش نترسید، دماغش را به خاک خواهیم مالید

xc144s99esql7_small.jpgاز هارت و هورت های دونالد ترامپ چاقو کش تازه وارد بی تجربه نترسید، توی دهانش خواهد خورد و دماغش را به خاک خواهیم مالید

اکبر گنجی - خبرنامه گویا

آیت الله خامنه ای دیروز طی سخنانی گفته است :

"حالا به این هارت‌ وهورت‌ های این بابایی که تازه آمده در آمریکا نگاه نکنید؛ این‌ها جدید نیست؛ این‌ها از اول بود؛ حالا زبان‌ها و لحن‌ هایشان فرق می‌ کند. از روز اول این هارت‌ و هورت‌ها علیه جمهوری اسلامی بوده تا امروز؛ قریب چهل سال است؛ هیچ غلطی نتوانستند بکنند. این نهال را آن‌وقتی که یک ترکه‌ نازک روی زمین بود نتوانستند بِکَنند، امروز تبدیل شده به یک درخت تناور؛ می‌توانند بکنند؟ غلط می‌ کنند. می‌گویند می‌خواهیم نظام جمهوری اسلامی را تغییر بدهیم؛ خب کِی بوده که شما نخواستید این کار را بکنید؟ همیشه خواستید، همیشه سرتان به سنگ خورده، همیشه دماغتان به خاک مالیده شده؛ بعد از این هم همین خواهد بود.این‌هایی که تازه در آمریکا سر کار آمده‌ اند، مثل این کسانی که تازه وارد عالَمِ چاقوکشی شدند، این چاقوکشان تازه‌ کار، بی‌ تجربه، که به هرجا می‌ رسند یک نیش چاقویی می‌ زنند؛ نمی‌ فهمند چه‌ کار دارند می‌ کنند، تا وقتی که توی دهانشان بخورد. وقتی توی دهانشان خورد آن‌ وقت می‌ فهمند حساب چیست، کتاب چیست. این را بدانند، همه بدانند؛ هم دشمن بداند، هم دوستان با اخلاص بدانند، هم آن دوستانی که گاهی دلشان می‌ لرزد بدانند؛ جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و بدانید آن‌ها نمی‌ توانند به ما سیلی بزنند، ما به آن‌ ها سیلی خواهیم زد".

اتفاقاً من از دونالد ترامپ پیش بینی ناپذیر برای ایران و ایرانیان می ترسم. یک تیم ژنرال دشمن ایران را ترامپ دور خودش جمع کرده و به آن ها اختیارات فوق العاده ای تفویض کرده است. در کنگره هم دموکرات ها و جمهوری خواهان علیه ایران اجماع داشته و تحریم های جدید علیه ایران در سنا فقط و فقط با ۲ رأی مخالف به تصویب رسید.

آری ممکن است ارتش آمریکا ، درست به همان نحو که در عراق و افغانستان و لیبی و یمن و سوریه پیروز نشد، در ایران هم پیروز نشود. اما آن قدر قدرت دارند که ایران را به روزگار فلاکتبار عراق، لیبی، سوریه و یمن بیندازند. عدم پیروزی آمریکا در جنگ یک چیز است و نابودی ایران و ایرانیان چیزی دیگر.

به همین دلیل، من از زبان هتاکانه آیت الله خامنه ای که دیپلماسی و گفت و گو را ناممکن می سازد، بیشتر می ترسم. اگر فردی اندکی عقلش را به کار گیرد، می داند که این نوع سخن گفتن مطلقا به سود ایران و ایرانیان نیست. با این سخنان، راه حسن روحانی و ظریف برای گفت و گو و مذاکره بسته خواهد شد.

خویشتنداری و مصلحت اندیشی، شرط لازم شرایط پیچیده و بغرنج کنونی است که تنش ها در منطقه خاورمیانه به شدت در حال افزایش است و امروز هم آمریکا یک جنگنده سوریه را سرنگون کرد.

آدرس کانال تلگرام اکبر گنجی: https://telegram.me/ganji_akbar
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com