Friday, Oct 6, 2017

صفحه نخست » تابناک: برادر معاون رئیس جمهور بازداشت شد

مهدی جهانگیری برادر معاون رئیس جمهور بازداشت شد.
به گزارش «تابناک»؛ مهدی جهانگیری رییس گروه مالی گردشگری و نایب رییس اتاق بازرگانی تهران بازداشت شد. برادر معاون رئیس جمهور پیش از این در فضای افکارعمومی با اتهاماتی مواجه شده بود که کوشیده بود پاسخ‌هایی به آنها بدهد اما این پاسخ‌ها منضمم به مستنداتی نبود. برخی از اتهامات متوجه حضور او در بانک گردشگری بود.
برادرِ معاون رئیس جمهور، بنیانگذار و موسس بانک گردشگری بوده است. شركت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا نیز که بخشی از حوزه تحت مدیریت جهانگیری است، كه تيرماه 1388 با سرمايه 20 ميليارد تومانی به ثبت رسيده، ظرف مدت كوتاهي توانسته شش شركت اقماري بزرگ تأسيس كند.
785888888_458.jpgاو همچنین رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب، عضو هیات رئیسه فدراسیون هندبال، رئیس هیات مدیره شرکت نگین گردشگری، رئیس هیات مدیره شرکت هدلینگ صنایع و معادن ماهان و... است و سوابق همکاری طولانی با طیف مشایی در دولت احمدی نژاد و همچنین با دولت کنونی داشته است.
در آیین بزرگداشت روز جهانی جهانگردی که با حضور حسن روحانی رییس جمهور، مسعود سلطانی فر، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مدیران و فعالان صنعت گردشگری کشور، از مهدی جهانگیری، رییس گروه مالی گردشگری، به عنوان کارآفرین برتر این صنعت تقدیر و تندیس شایستگی به دست رییس جمهور به او اهدا شده بود.

درباره رقم ثروت مهدی جهانگیری رقم‌های متعددی مطرح می‌شود که با توجه به عدم دسترسی به اسناد مالی، نمی‌توان برآورد دقیقی داشت. علت بازداشت جهانگیری دقیقاً مشخص نیست اما احتمالاً بی‌ارتباط با مسائلی که پیرامون او در یک سال اخیر در سطح رسانه‌ها مطرح شده، نیست.
780841_937.jpg

اسحاق جهانگیری بازداشت برادرش را تائید کرد

دویچه وله - پایگاه خبری تابناک در "خبری اختصاصی" از بازداشت مهدی جهانگیری، برادر معاون اول رئیس جمهوری ایران خبر داد. اسحاق جهانگیری ابراز امیدواری کرد که دستگیری برادرش "سوء‌استفاده سیاسی" نباشد.

روز جمعه (۶ اکتبر/ ۱۴ مهر) پایگاه خبری تابناک در "خبری اختصاصی" از بازداشت مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رییس اتاق بازرگانی تهران و برادر معاون اول رئیس جمهوری ایران خبر داد.

تابناک در گزارش خود در باره دلایل بازداشت مهدی جهانگیری نوشته است:« برادر معاون رئیس جمهور پیش از این در فضای افکارعمومی با اتهاماتی مواجه شده بود که کوشیده بود پاسخ‌هایی به آنها بدهد اما این پاسخ‌ها منضمم به مستنداتی نبود. برخی از اتهامات متوجه حضور او در بانک گردشگری بود.»

براساس این گزارش مهدی جهانگیری بنیانگذار و موسس بانک گردشگری بوده است. شركت سرمايه‌گذاری ميراث فرهنگی و گردشگری ايران مشهور به "سمگا" نیز بخشی از حوزه تحت مدیریت او است.

او همچنین رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب، عضو هیات رئیسه فدراسیون هندبال، رئیس هیات مدیره شرکت نگین گردشگری، رئیس هیات مدیره شرکت هدلینگ صنایع و معادن ماهان است.

واکنش اسحاق جهانگیری به دستگیری برادرش
معاون اول رئیس جمهوری ایران در واکنش به دستگیری برادرش در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: «اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرم ندارم، البته وی هیچگونه مسولیت و فعالیت دولتی ندارد. مساله قابل پیش‌بینی بود و باید صبر کرد. امیدوارم دستگیری برادرم سوءاستفاده سیاسی نباشد و عدالت، مبارزه با فساد و حاکمیت قانون برای همه یکسان اجراء شود.»

سایت اصول‌گرای "جهان‌نیوز" نزدیک به "جمعیت ره‌پویان انقلاب اسلامی" روز شنبه (۹ ارديبهشت ۱۳۹۶) در مطلبی در مورد برادران رئیس جمهوری و معاون او نوشته بود: "فريدون و جهانگيری دو روی سكه قدرت و ثروت هستند كه موقعيت برادران آنها باعث شده تا خود را در حلقه قدرت و ثروت قرار دهند. مهدی جهانگيری همان كسی بود كه در سال ۸۷ پس از ماجرای مشهور حمل قرآن با موسيقی و دف، تحت فشار علما و اقشار متدين ناچار به استعفا شد.»

این سایت در ادامه می‌نویسد:« بسیاری از اين ثروت چندهزار ميليارد تومانی كه در نوع خود در رقابت با ثروت ۲۵ هزار ميلياردی بابک زنجانی قرار می‌گيرد، ‌در طول سال‌هايی به دست آمده كه وی پس از استعفا از معاونت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی در زمان رحيم مشايی، شركت‌های اقماری را تاسيس و در همان دولت پروژه‌های بزرگ را نصيب خود ساخت.»

مهدی جهانگیری که سابقه همکاری با "طیف مشایی" در دولت محمود احمدی‌نژاد و همچنین دولت کنونی را دارد، در مراسم روز جهانگردی که در مهرماه سال ۱۳۹۵ با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری و مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، تندیس "شایستگی" دریافت کرده بود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com