Monday, Dec 11, 2017

صفحه نخست » جنجال "سحر قریشی"

saharghoreishi_12102017.jpgفرارو- انتشار اظهار نظری از سحر قریشی بازیگر سینما و تلویزیون درباره حضور زنان در ورزشگاه ها بحث برانگیز شده است و واکنش های فراوانی در شبکه های اجتماعی در پی داشته است. اظهارات قریشی انتقاد مهناز افشار دیگر بازیگر مشهور سینمای ایران را در پی داشته است.
آخرین بار حضور زنان سوری در ورزشگاه آزادی و جلوگیری از ورود زنان ایرانی برای تماشای بازی فوتبال ایران و سوریه این بحث را داغ کرد.
حالا اخیرا ویدئو از سخنان سحر قریشی درباره حضور زنان در ورزشگاه ها در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که موجب اعتراض تند مردم و کاربران فضای مجازی به این بازیگر شده است. این بازیگر در این ویدئو وقتی با این پرسش مجری روبرو می شود که آیا فوتبال دوست ندارید، می گوید: «چرا فوتبال را دوست دارم و فوتبال نگاه می کنم اماعلاقمند نستم برای تماشای بازی به زمین فوتبال بروم.» او ادامه می دهد: «دوست ندارم بروم استادیوم. از اینکه کنار تعداد زیادی آقا قرار بگیرم منقلب می‌شم، احساس امنیتم رو از دست می دهم. کاملاً موافقم که اجازه نمی دهند خانم ها به استادیوم بروند.»
سحر قریشی در حالی چنین حرف هایی را زده که پیش تر برای تماشای بازی پرسپولیس - الهلال در ابوظبی به استادیوم بن زاید رفته بود و عکس هایی از او در این استادیوم در فضای مجازی قرار گرفته است. حتی این سفر موجب شده بود تا بحث ازدواج او با یکی از ستاره های فوتبال مطرح شود که هنوز از سوی این دو چهره تایید نشده است. اظهار نظر قریشی به سرعت از سوی کاربران شبکه های اجتماعی باز نشر شد، در کنار آن تصاویر مربوط به حضور او در ورزشگاه ابوظبی نیز دوباره منتشر شد.
359268_594.jpg سحر قریشی در ورزشگاه ابوظبی
359270_882.jpgحضور زنان سوری در ورزشگاه آزادی

توئیت مهناز افشار

اما در کنار این واکنش ها انتشار توئیتی از مهناز افشار در نقد سخنان قریشی بحث را داغ نگه داشت. این بازیگر مشهور سینما نوشت: «نمیشه خیلی راحت حق نیمی از جامعه رو انکار کرد چون یک نفر وقتی در کنار مردان قرار می‌گیره «منقلب» میشه! ورود به ورزشگاه‌ها حق زنان است. والسلام #زنان_علیه_زنان»
359269_608.jpg

مکارم، قریشی، پیوندتان مبارک! طرحی از مانا نیستانی- ایران وایر

shrqryshy.jpg__1200x1200_q85_detail_subsampling-2.jpg

مردم و فعالان فضای مجازی از سخنان سحر قریشی به شدت انتقاد کردند. این انتقادات وجوه زیادی دارد . هشتگ "سحرقریشی" و "منقلب" مملو از اظهار نظر درباره موضع او است.
کاربری در این باره نوشته است "از سحرقریشی که کارگردان پدرخوانده و مشاهیر بزرگ سینمایی و ... دیگه رو نمیشناسه انتظار بیشتری نیست."
اشاره این توئیت به گفت و گو چند سال پیش رضا رشیدپور با این بازیگر سینما بود. در بخشی از آن گفت و گو رشید پور تصاویری از بزرگان سینما از جمله کوئنتین تارانتینو و فرانسیس فورد کاپولا را برای قریشی به نمایش گذاشت اما این بازیگر سینما آنها را نشناخت.
برخی دیگر از کاربران سحر قریشی را متهم به "ریاکاری" کرده اند. یک از آنها نوشته است: «متاسفانه این اتفاقا بیشتر از هر چیز نشون میده تو ایران میشه با ریاکاری و دروغ پله های ترقی رو چهار تا یکی بالا رفت.» او در کنار این اظهار نظر هشتگ "آزاده نامداری" را نیز آورده است.
کاربری دیگر با انتشار تصاویری از قریشی، آزاده نامداری و الهام چرخنده آنها را "الهه های چرخش" خوانده است.
بسیاری دیگر نیز سحر قریشی را با امیر تتلو خواننده جنجالی موسیقی زیر زمینی مقایسه کرده اند که در انتخابات ریاست جمهوری با حمایتش از ابراهیم رئیسی و دیدار با او به شدت بحث برانگیز شد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com