Thursday, Jan 18, 2018

صفحه نخست » روس‌ها ایران را در سوریه «بدجور» دور زده‌اند

Iran_Russia_Syria.jpg• بنا بر توافق صورت گرفته بین دولت‌های روسیه و سوریه، تقریبا ایران و شرکت‌های ایرانی از فرایند بازسازی و سرمایه گذاری در این کشور کنار گذاشته شده‌اند و حتی در بخش هایی کنسرسیومی بین دولت روسیه و سوریه تشکیل شده است و اگر ایران بخواهد در فرایند بازی سازی سوریه شرکت کند، باید با روس‌ها وارد مذاکره شود. این در حالی است که روسوفیل‌های وطنی، تریبون رسانه ملی ایرانیان را در اختیار روس‌ها می‌گذارند تا منافع روسیه را در ایران تبلیغ کنند.

تابناک ـ این روزها خیلی تلاش می‌کنیم که خبر خوب منتشر کنیم؛ اما از گوشه و کنار، خبری از خبر خوب نیست. ما حتی وقتی روسوفیل‌های وطنی، تریبون برنامه جهان آرای شبکه افق را در اختیار روس‌ها می‌گذارند، می‌خواهیم خبر خوب منتشر کنیم، ولی همان روز می‌شنویم، که روس‌ها کامل دست ایران را از بازسازی سوریه کوتاه کرده‌اند، قلممان منجمد می‌شود.

به گزارش «تابناک»؛ بنا بر توافق صورت گرفته بین دولت‌های روسیه و سوریه، تقریبا ایران و شرکت‌های ایرانی از فرایند بازسازی و سرمایه گذاری در این کشور کنار گذاشته شده‌اند و حتی در بخش هایی کنسرسیومی بین دولت روسیه و سوریه تشکیل شده است و اگر ایران بخواهد در فرایند بازی سازی سوریه شرکت کند، باید با روس‌ها وارد مذاکره شود؛ اینها گمانه زنی رسانه‌ای نیست، بلکه موضوعی است که در دولت مطرح شده و دولت ایران را به شدت نگران کرده است.

این در حالی است که روسوفیل‌های وطنی، تریبون رسانه ملی ایرانیان را در اختیار روس‌ها می‌گذارند تا منافع روسیه را در ایران تبلیغ کنند. شخصی روس را به تلویزیون دعوت می‌کنند و او هم می‌گوید، «تعجب می‌کند که چرا ایران برجام را پذیرفت. اگر روسیه بود حتما برجام را نمی‌پذیرفت» و کسی هم نمی‌گوید که اگر برجامی حاصل شد، یکی از عوامل به بن بست رساندن ایران، همان روس‌ها بودند که در قطعنامه‌های تحریمی، دولت اوباما را یاری رساندند. اگر ایران به سمت توافق با غرب رفت، به خاطر ناامیدی و پیمان شکنی همین روس‌ها بود که در اوج لفاظی‌های رژیم اسرائیل برای حمله به ایران از در اختیار گذاشتن سامانه اس ۳۰۰ که پول آن را هم از ایران گرفته بودند، سر باز زد!

روسوفیل‌های وطنی تلویزیون تمایل ندارند در کشور درباره پیمان شکنی روسها و ضرباتی که آنان بر پیکر منافع ملی ایرانیان وارد کرده‌اند، سخنی بگویند. روس هایی که در قطعنامه‌های ملل متحد، پشت ما را خالی کردند، در هنگام نیاز سامانه‌های دفاعی را به ما ندادند و در حال درو کردن زحمات ایرانیان در سوریه هستند و در یمن هم پا به پای عربستان پیش می‌روند.

روزنامه جوان از روزنامه‌های انقلابی چندی پیش نوشته بود که «در یکصد سال گذشته مردم ایران فراموش نکرده‌اند که غائله‌سازی روس‌ها در تبریز و تبانی با انگلیس برای اشغال و غارت ایران و نادیده گرفتن عرف دیپلماتیک و سیاسی و تعیین «سیکو» برای ارتباط با سازمان منافقین و گسترش لانه‌های جاسوسی در سراسر ایران و به ویژه مناطق کردی و آذری هم مرز با روسیه ژست دوستی با ایران و فروختن ارزان این دوستی به غرب برای کسب سهم‌الغارت در نظام بین‌الملل با آمریکا، بخشی از شخصیت رهبران روسیه و اتحاد شوروی است. ما هنوز فراموش نکرده‌ایم در جنگ هشت ساله چطور از صدام حمایت لجستیکی و تسلیحاتی می‌کردید و چگونه هواپیماهای صدام را که پس از بمباران و کشتار مردم شهرهای ایران به فضای شما پناه می‌بردند، «اورهال» و آماده عملیات‌های بعدی می‌کردید.».

هدف این گزارش آگاهی بخشی در مورد تازه ترین اقدام روسیه برای تحت تأثیر قرار دادن منافع ایران در روسیه است. هدف آگاهی دادن به روسوفیل‌های تلویزیون است که می‌خواهند منافع ملی وطن را قربانی روس‌ها کنند، همان گونه که انگلوفیل‌های وطنی و آمریکوفیل‌های وطنی، در گذشته و حال این کار را می‌کنند، با این تفاوت که روسوفیل‌ها، رسانه ملی ایرانیان را هم در اختیار خود دارند.

پی نوشت۱: در دوران حکومت قاجار، در کنار ایرانیان وطن پرست، دو گروه خیلی بارز و برجسته در میان سیاستمداران و صاحب منصبان در ایران به وجود آمد: روسوفیل‌ها و انگلوفیل‌ها. گروه نخست برای به حداکثر رساندن منافع روس‌ها در ایران و گروه دوم برای به حداکثر رساندن منافع انگلیس‌ها در ایران، تلاش می‌کردند. واضح است که هم انگلوفیل‌ها و هم روسوفیل‌ها علیه ایرانیان وطن پرستی که برای سرزمین مادری، تلاش می‌کردند، اقدامات فراوانی انجام دادند. با پیروزی انقلاب اسلامی، این دو گروه از کشور رخت بربستند، ولی گویا به تدریج فیل‌های مختلف در حال بازگشت به سیاست ایرانی هستند!

مطلب قبلی...
مطلب بعدی...


Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy