Monday, Jan 22, 2018

صفحه نخست » فیلم درگیری‌ خشونت آمیز ترک‌های موافق دولت ترکیه و کردها در آلمان

دویچه وله - با ادامه عملیات ترکیه در شمال غرب سوریه و نبرد با نیروهای کرد، شهرهای آلمان شاهد چندین درگیری خشونت آمیز میان ترک‌های هواداراردوغان و کردها بودند. پلیس می‌گوید، به کسی آسیب جدی وارد نشده است.

تظاهراتی که برعلیه حملات ترکیه در شمال سوریه در هانوفر آلمان برپا شده بود، به درگیری انجامید. به گزارش خبرگزاری آلمان، درجریان این تظاهرات که روز دوشنبه ۲۲ ژانویه (۲ بهمن ۹۶) در فرودگاه هانوفر برگزار شد، معترضان کرد با یک گروه هوادار ترکیه به زد و خورد پرداختند. گزارش‌ها حاکی از درگیری بین ده‌ها نفر بود.

زد وخورد چنان شدید بود که پلیس برای متفرق کردن جمعیت متوسل به استفاده از اسپری فلفل شد. نیروهای پلیس به سرعت وارد عمل شدند و درگیری را که در یکی از پایانه‌های فرودگاه هانوفر رخ داده بود تحت کنترل درآوردند.

پلیس شکایت‌های متعددی در مورد آسیب‌های جسمی و تخریب اموال دریافت کرده است.بنا بر گزارش اولیه پلیس به کسی آسیب جدی وارد نشده است.

بعدازظهر همین روز تظاهرات دیگری در مرکزشهرهانوفر برگزار شد که صلح آمیز به پایان رسید.

حوادث مشابهی در شهرهای دیگر آلمان اتفاق افتاد که مقامات پلیس آلمان آنها را با تحولات اخیر در شمال سوریه ارتباط می‌دهند. یکشنبه شب (۲۱ ژانویه)، افرادی ناشناس به یک مسجد ترک در شهر کاسل آلمان رنگ پاشیدند.

در اقدامی دیگر، افرادی ناشناس به پنجره‌های دفتر اتحادیه ترکی- اسلامی "دیتیب" (Ditib) در شهرمیندن درایالت نوردراین وستفالن اشیایی پرتاب کردند و با اسپری رنگ روی دیوارهای ساختمان شعارهایی مانند "تقاص عفرین" نوشتند.

دیتیب بزرگ‌ترین نهاد اسلامی نزدیک به دولت ترکیه در آلمان است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com