Wednesday, Jul 11, 2018

صفحه نخست » ارتش ایران این روزها به کجا هدایت می‌شود؟

IB_071018.jpgایران بریفینگ، رشد روزافزون جلسات مشابه بسیجیان و سپاهیان برای پرسنل ارتش بانام آگاه‌سازی سیاسی

شبکه گسترده فعالیت‌های سیاسی سپاه پاسداران برای اعضای بسیج و سپاه پاسداران در قالب هادیان سیاسی و طرح بصیرت، ازجمله فعالیت‌های سیاسی و جهت‌دهی اتاق فکر سپاه پاسداران است که معمولاً با نظارت مستقیم حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فعالیت می‌نماید.

علی سعیدی، نماینده وقت رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران، کار ویژه هادیان سیاسی را «بصیرت افزایی» و «جهت‌دهی به آرای عمومی» برای «انتخاب اصلح» عنوان کرده است. معمولاً در آستانه انتخابات و یا شدت گرفتن بحران‌ها و اعتراضات کار این هادیان سیاسی برای تقویت و جهت‌دهی اعضای خود پررنگ‌تر و فعال‌تر می‌شود.

اکنون در اقدامی مشابه و زیر نظر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش سلسله جلساتی با عنوان «آگاه‌سازی سیاسی» در رده‌های ارتش جمهوری اسلامی در حال برگزاری است.

امیر سرتیپ دوم محمد اکرمی نیا در جلسه آگاه‌سازی سیاسی که با حضور کارکنان پایور و دانشجویان وظیفه در مرکز آموزش‌های هوایی شهید خضرائی (ستاد نیروی هوایی تهران) برگزارشده است گفته که: دشمنان امروز جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران به پا کردند و اهمیت این موضوع تا جایی است که مقام معظم رهبری شعار سال را یک شعار اقتصادی انتخاب و چندین سال تأکید ایشان به مسئله اقتصادی است.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در موقعیت حساسی قرار دارد و آمریکا جنگ جدیدی را علیه ایران آغاز کرده و اتاق جنگ را در وزارت خزانه‌داری خود تأسیس نموده تا اقتصاد ایران را هدف قرار دهد.

معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی عنوان کرد: تحلیل دشمنان ما این است که تحریم‌های اقتصادی باعث می‌شود ایران سر میز مذاکره با آمریکا حاضر شود و به این کشور امتیاز دهد، که مهم‌ترین هدف تحریم‌های جدید نیز به هم ریختن اوضاع اقتصادی ایران است.

امیر اکرمی نیا با اشاره به توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده این نظام بیان داشت: هدف آمریکا در این مقطع این است که دوباره ایران را سر میز مذاکره بیاورد و با فشار اقتصادی و فشار روانی مردم را از این نظام دلسرد کنند.

معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی آجا گفت: بعد از فشار اقتصادی و روانی به دنبال فشار عملی هستند تا مردم خیابان‌ها را به آشوب بکشانند و مسئولین را تحت‌فشار قرار دهند و با آمریکا مذاکره کنند و یا نظام را دچار فروپاشی نمایند اما سؤال مهم اینجاست که با مذاکره ما از این وضعیت نجات پیدا می‌کنیم؟.
معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی آجا در پایان گفت: سرگرم کردن ایران با مسائل اقتصادی و کم‌رنگ کردن نقش کشور ما در منطقه باعث می‌شود تا اسرائیل از ناامنی خارج شود و به رسمیت شناخته شود و به‌عنوان ابرقدرت در منطقه باشد.

به نظر می‌رسد با توجه به نارضایتی روزافزون در میان پرسنل ارتش این اقدامات مشابه برای جهت‌دهی پرسنل و پوشش نارسایی‌ها و متهم کردن دیگران و «دشمن» برای این نارسایی‌هاست.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

به گفته یک مقام ارشد نیروهای مسلح اکنون ۳۶ میلیارد تومان پرسنل و بازنشستگان ارتش معوقه حقوق و عدم دریافتی دارند و همین امر به نارضایتی آن‌ها بیش‌ازپیش دامن می‌زند.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com