Thursday, Sep 13, 2018

صفحه نخست » موشک های دوهزار کیلومتری، پیام معنادار فرمانده سپاه به اروپایی ها‎

sepah_091318.jpgکیهان لندن - محمدعلی جعفری فرمانده سپاه حمله موشکی به مقر احزاب کرد ایرانی را در اقلیم کردستان عراق حامل پیام معنادار برای کشورهای قدرتمند دانسته است.

فرمانده کل سپاه در سخنانی تهدیدآمیز گفته آنهایی که در شعاع دو هزار کیلومتری خاک ایران، نیرو، پایگاه و تجهیزات دارند باید بدانند که همه موشک‎های سپاه از دقت بالایی برخوردارند.

پاسدار محمدعلی جعفری با اشاره به حمله موشکی اخیر نیروی زمینی سپاه به مقر احزاب کردهای ایران در اقلیم کردستان عراق تاکید کرده «مجموعه سپاه با کار اطلاعاتی و فرماندهی و به کارگیری تجهیزات دقیق موشکی و پرواز فناوری‌های در اختیار سپاه، توانست انتقام خون شهیدان مظلومی که در پایگاه در مریوان به شهادت رسیدند و بقیه شهیدان منطقه کردستان را بگیرد.»

او همچنین تاکید کرده «انتقام اخیر سپاه از تروریست‌ها پیام بسیار معناداری برای دشمنان به ویژه ابرقدرت‌هایی است که فکر می‌کنند می‌توانند اهداف پلید و زورگویی‌هایشان را به ما تحمیل کنند.»

جعفری در مورد موشک‎های دوربُرد سپاه نیز عنوان کرده «انبوه موشک‎های با برد دو هزار کیلومتری نقطه‌زن، توان بی‎نظیری را به جمهوری اسلامی ایران داده است که ملت ما به پشتوانه این قدرت‎ها و توانمندی‎ها بتوانند مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنند.»

مطالب بیشتر در کیهان لندن

نیروی زمینی سپاه با شلیک ۷ فروند موشک «فاتح ۱۱۰» از فاصله ۲۲۰ کیلومتری مقر حزب دموکرات ایران را هدف قرار داد. روزنامه اسراییلی اورشلیم پست در واکنش به این اقدام نوشت که حمله موشکی سپاه پیامی به واشنگتن و تل‌آویو بوده و نمایش توانایی عملیاتی سپاه در مرزها و منطقه است.

به نوشته این روزنامه، حمله موشکی سپاه حاوی این پیام بوده که می‌تواند هرآنچه را که بخواهد، انجام دهد و این اقدام رژیم ایران نوعی قدرت‌نمایی در مواجهه با تحریم‌ها است.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز در نشست با علمای اهل تسنن و تشیع گفته به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم اما از حق غنی‌سازی دفاع می‌کنیم.

چهارم آذر سال ۱۳۹۶، پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه در گفتگو با برنامه تلویزیونی «نگاه یک» تهدید کرده بود، اروپایی‌ها بدانند اگر بخواهند وارد حریم ما شوند، ما برد موشک‌هایمان را از دوهزار کیلومتر افزایش می‌دهیم.

او ادعا کرد ایران توانایی افزایش برد موشک‎ها را دارد و اگر تا امروز بردشان تا دو هزار کیلومتر حفظ شده و بالاتر نرفتیم به خاطر محدودیت فن‌آوری نیست، چون ما یک منطق راهبردی بر برد موشک‌هایمان داریم. بنابراین اروپایی‌ها بدانند اگر بخواهند وارد حریم ما شوند ما برد موشک‌های‌مان را افزایش می‌دهیم.

برد موشک‌های سپاه از اصلی‌ترین تهدیدات و اخلال در امنیت و صلح در منطقه است. تهدید فرمانده سپاه پس از آن صورت گرفته که آمریکا جمهوری اسلامی را تهدید کرد که پاسخی قاطع به حمله‎ی گروه‎های مورد حمایت سپاه به مراکز سیاسی و اداری ایالات متحده در بصره و بغداد خواهد داد.

بُرد موشک‎های سپاه چقدر است؟

برد موشک‌های سجیل سپاه به شرق اروپا می‎رسد و این پیام بیش از آنکه آمریکا را نگران کند اروپایی‎ها را به وحشت می‎اندازد. فرانسه، بریتانیا و آلمان با نادیده گرفتن صدای اعتراضات مردم در ایران همراه با خروج آمریکا از برجام همچنان خود را پایبند به توافق و معامله با جمهوری اسلامی می‎دانند و به دنبال راه‎هایی هستند تا اثر تحریم‎های ایالات متحده بر جمهوری اسلامی را کاهش دهند.

عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، ۲۱ شهریور، دیدار با لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع بلندپایه تقلید دیدار کرده است. در این دیدار صافی گلپایگانی گفته تمام توجه سپاه باید حفظ مقاصد دینی و اسلامی باشد و اگر مقاصد اسلامی و دینی و ولایت اهل بیت را پیاده کنیم، تمامی مقاصد دیگرمان تامین می‌شود!

فرمانده‌هان سپاه پاسداران در حالی موشک‎ها را پشتوانه مقابله با «استکبار» می‎دانند که رژیم تا کنون بیشترین ضربه در مقابل دشمنان خود را از ناحیه اقتصادی خورده و می‎خورد. به گفته‎ی علی خامنه‎ای نیز جمهوری اسلامی در جنگ اقتصادی قرار دارد و معلوم نیست توان موشکی چگونه قرار است به افزایش تولید داخلی و کاهش تورم کمک کند!

در این میان، موشک‌های دوهزار کیلومتری اگر برای مردم آب نشد اما برای سپاه پاسداران ناندانی خوبی شد. بودجه‎های کلانی برای توسعه صنایع موشکی صرف شد و تکنولوژی‎ آن در اختیار حوثی‎ها و حزب‎الله لبنان نیز قرار گرفت. نتیجه‌ی این خاصه‌خرجی‌ها همین فلاکت اقتصادی است که مردم گرفتارش شده‌اند و به گفته‌ی کارشناسان با آغاز مرحله دوم تحریم‌های آمریکا، اوضاع بدتر از این هم خواهد شد.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com