Wednesday, Jan 2, 2019

صفحه نخست » نیویورک پست: حکومت ایران متزلزل‌تر از همیشه است

nezam.jpgسایت تلویزیون ایران فردا ـ روزنامه نیویورک پست در سرمقاله‌ای می‌نویسد امروز حاکمیت ملاهای ایران بر کشور بیش از هر زمانی در گذشته متزلزل و سُست شده است.

به گفته نیویورک پست، سال گذشته در چنین روزهایی صدها هزار ایرانی در شهرهای سراسر کشور با آمدن به خیابان و فریادهای 'مرگ بر دیکتاتور' خواهان پایان رژیم استبدادی حاکم بر ایران شدند.

پست می‌افزاید: «این اعتراضات تا امروز همچنان ادامه داشته است اما رسانه‌های خارجی کمتر به آن‌ها توجه کرده‌اند. امروز کارگران در بسیاری از کارخانجات و مراکز تولیدی و صنایع مهم در اعتصاب هستند و به صف معلمان و راننده‌های کامیون پیوسته‌اند. کشاورزان در اصفهان با دادن شعارهای ضدحکومتی در مراسم نمازجمعه بخش بزرگ و مهمی از اقشار مردم کشور را نمایندگی می‌کنند که از سیاست‌های اقتصادی ویرانگر و فساد حاکم شکایت می‌کنند. حتی محمود احمدی‌نژاد هم امروز صحبت از بروز یک انقلاب اجتماعی همه‌گیر در کشور خبر می‌دهد.

با این حال علی خامنه‌ای به عنوان رهبر بلامنازع رژیم با استفاده از دستگاه‌های امنیتی و سپاه پاسداران و بسیج همچنان به سرکوب این اعتراضات ادامه می‌دهد.»

نیویورک پست آنگاه می‌افزاید: «اکنون وقت آن رسیده است که واشنگتن و دولت ترامپ نقش مهم خود را برای تغییرات بنیادین در ایران اجرا کنند. دولت آمریکا می‌بایستی به‌جای درخواست از رژیم ایران برای تغییر رفتار خود به دفاع کامل و بی‌قید و شرط از حق ملت ایران برای تعیین سرنوشت خود و نوع حکومت آن برخیزد.

دولت آمریکا باید رسانه‌های رادیوفردا و صدای آمریکا به زبان فارسی را که به خرج مالیات‌دهندگان آمریکایی اداره می‌شوند همراه با تلویزیون 'من و تو' در لندن که در میان ایرانیان داخل کشور بسیار محبوب هستند را برای انجام این مهم به‌خدمت بگیرد.

از سوی دیگر، دولت آمریکا می‌بایستی برای مبارزان داخل کشور حمایت مادی و معنوی برای مقابله با رژیم حاکم فراهم کند. منافع درازمدت آمریکا و غرب در کنار رفتن رژیم خامنه‌ای و رسیدن مردم ایران به آزادی و عدالت نهفته است.» لینک به اصل مطلبCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com