Monday, Jan 28, 2019

صفحه نخست » پیشنهادی برای از میان بردن اختلاف سیاسی بین دو گروه بزرگ میهن‌خواه ایران

etehad.jpgکیهان لندن - ایران دارای دو گروه بزرگ سیاسی می‌باشد: دوستداران شاه فقید ایران محمدرضا شاه پهلوی و دوستداران زنده‌یاد دکتر محمد مصدق که از بد روزگار دیرزمانی است رویداد ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ اختلافی بارز و زیانبار میان آنان به وجود آورده است. از آن رویداد تلخ سیاسی نزدیک به شصت و پنج سال می‌گذرد و هیچیک از سردمداران و بازیگران اصلی آن واقعه دیگر در قید حیات نیستند.

پس از استقرار حکومت جمهوری اسلامی در ایران، رهبران و هواداران این دو‌گروه بزرگ همواره مورد حمله وهجوم بی‌رحمانه و غیرانسانی حاکمان جمهوری اسلامی قرار داشته‌اند، و به گمان بیشتر آگاهان سیاسی برای جلوگیری از آسیب‌های جانی و مالی بیشتر رژیم غارتگر جمهودی اسلامی ضروری است هر چه زودتر این دو گروه بزرگ و مهم، به یک آشتی ملی و توافق سیاسی برسند. برای از میان بردن این جدایی بین دوستداران پادشاه فقید و زنده‌نام دکتر محمد مصدق پس از رایزنی‌های بسیار با فرهیختگانی چند از این هردو گروه ایرانخواه، این نتیجه به دست آمد که تنها راه منطقی و عادلانه‌ای که به این اختلاف و دوگانگی می‌تواند پایان بخشد این است که این دو‌ گروه سیاسی در حال حاضر توافق کنند پس از سرنگونی رژیم اسلامی و برقراری حکومتی ملی یک هیئت حقیقت‌یاب از سوی مجلس شورای ملی موضوع ۲۸ مرداد سال۱۳۳۲ را دقیقا رسیدگی و نتیجه نهایی را به ملت ایران اعلام نماید.

مطالب بیشتر در کیهان لندن

نتیجه گزارش را هرچه باشد طرفداران این دو گروه پذیرا شوند تا بزرگترین مانع همبستگی مردم از میان برداشته شود. از هم‌اکنون نیز تا رسیدن به آن روز موعود، موضوع مورد اختلاف را به خاطر پایان یافتن آن به کنار نهاده تا به یک توافق برای ساقط کردن رژیم ضدایرانی جمهوری اسلامی برسیم. این مهم به فرجام نخواهد رسید مگر با حسن نیت رهبران و فعالان امروز این دو گروه بزرگ ایرانی که بی‌تردید بدون اتحاد آنها توانایی ساقط کردن رژیم میسر نخواهد شد. این اختلاف از مهمترین عوامل ماندگاری جمهوری اسلامی تا به امروز بوده است و این دو گروه ملی اگر اراده کنند می‌توانند با این توافق رهایی میهن را تسریع بخشند. به متن تفاهم‌نامه در زیر توجه نمایید.

البته طبیعی است کسانی هم باشند که با این طرح و یا هر نوع دیگر از همبستگی مخالفت کنند مانند کسانی که علاقمند ماندگاری رژیم هستند، کسانی که از این تفرقه سود مادی می‌برند، کسانی که از آشکار شدن حقیقت واهمه دارند و یا کسانی که از سر تعصب فقط عاشق افکار خویشند و به مردم نمی‌اندیشند.

تفاهم نامه ملی

ما دوستداران پادشاه فقید ایران محمدرضا شاه پهلوی
و ما دوستداران زنده‌یاد دکتر محمد مصدق
و ما آرزومندان سرافرازی مردم ایران

که در اثر رویداد ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ به یک اختلاف بزرگ سیاسی و کدورت ۶۵ ساله دچار گشته‌ایم، اینک برای رهایی مردم از روزگاری که در آن گرفتار شده‌اند و ضرورت ایجاد همبستگی بین اپوزسیون رژیم جمهوری اسلامی و در نهایت برای سرنگون کردن این حکومت از ادامه بحث درباره آن رویداد، تا سرنگون شدن رژیم مسئولانه خودداری کرده و حل موضوع را به هیئت حقیقت‌یاب که از سوی مجلس شورای ملی آینده ایران تعیین می‌گردد واگذار می‌کنیم و از همه‌ی نویسندگان و پژوهشگران و تحلیلگران و برنامه‌سازان و مدیران رسانه‌های ایرانی درخواست می‌نماییم تا تشکیل هیئت حقیقت‌یاب با خویشتنداری میهن‌دوستانه، گفتگوهای در مورد مسائل ۲۸ مرداد رامسکوت گذارده و به این پیمان توان ماندن دهند تا دسیسه‌هایی را که حتما از سوی جمهوری اسلامی برای برهم زدن این پیمان به کار خواهد رفت خنثی کنیم.

*****

از این رو از پیروان این دو گروه، صاحبان قلم، تحلیلگران سیاسی و میهن‌دوستانی که آزادی ایران در صدر آرزوهای آنان قرار دارد با احترام درخواست می‌کنیم که هماهنگی خود

را با این تفاهم‌نامه به هر شکلی که شایسته می‌دانند اعلام و در اجرای این مهم بکوشند. از نظردهندگان و نویسندگان گرامی خواهش می‌کنیم دیدگاه خود را رأسا با رسانه‌های فارسی‌زبان در میان گذاشته و یا به ایمیل زیرفرستاده تا در رسانه‌های با اعتبار ایرانی درج و منتشر شود.

پاینده ایران
ماهنامه بیداری
bidari2@hotmail.comCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy