Sunday, Jan 27, 2019

صفحه نخست » وزارت خارجه ایران: با فرانسه درباره برنامه موشکی‌مان مذاکره‌ای نداشتیم

Ghasemi.jpgیورونیوز ـ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گزارش‌ها درباره مذاکره با فرانسه درباره برنامه موشکی را رد کرد.

آقای قاسمی که روز دوشنبه ۷ بهمن در کنفرانس مطبوعاتی حضور یافته بود با اظهار بی‌اطلاعی از «مذاکرات مخفی» با فرانسه گفت: «ما صرفا با فرانسه نشست‌های سیاسی برگزار کردیم که می‌تواند با هر کشور دیگر نیز برگزار شود. ما درخصوص مسئله موشکی با هیچ کشوری مذاکره‌ نکردیم. سیاست ما ادامه پیدا می‌کند و در مورد توان دفاعی خودمان، به دیگران نخواهیم سپرد و با جدیت سیاست‌هایمان را - که در تهران تنظیم می‌شود - ادامه می‌دهیم.»

فرانسه پیش از این اعلام کرده بود که در حال مذاکره با ایران در زمینه‌ آزمایش‌های موشکی تهران است و آماده است تا در صورت شکست این مذاکرات تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کند.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه روز جمعه ۵ بهمن خود با اشاره به این مطلب گفته بود: «ما گفتگوی بسیار دشواری را آغاز کردیم [... ] ما آماده‌ایم که اگر این گفتگو به نتیجه قطعی نرسد، تحریم‌های سختی را علیه ایران وضع کنیم و آنها [ایرانی‌ها] این را می‌دانند.»Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy