Tuesday, Jan 29, 2019

صفحه نخست » قطر بدون گل خورده با اقتدار کامل به فینال جام ملت‌های آسیا صعود کرد

Qatar.jpgورزش سه - شاگردان فلیکس سانچز با نمایشی خیره کننده و زدن ۴ گل برابر امارات به فینال جام ملت‌های آسیا صعود کردند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی امارات با وجود اینکه نمایش ضعیفی در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا داشت، اما با کسب یک پیروزی و دو تساوی صدرنشین شد تا مقابل قرقیزستان قرار بگیرد؛ شاگردان آلبرتو زاکرونی بعد از آنکه به زحمت از سد قرقیزها عبور کردند، کار دشواری در مرحله قبل برابر استرالیا داشتند، اما بهترین عملکردشان را ارائه کردند و توانستند به برتری برسند تا اکنون به مصاف قطر بروند و دیدار سختی برابر این تیم شگفتی‌ساز داشته باشند.

ملی پوشان قطری نیز بعد از سه برد در گروه E مقابل لبنان، کره شمالی و عربستان که موجب صدرنشینی‌شان شد، عراق را از پیش روی برداشتند و در مرحله یک چهارم نهایی نیز با عملکردی خیره کننده، کره جنوبی مدعی قهرمانی را شکست دادند تا اکنون در دیدار نیمه نهایی به مصاف امارات بروند؛ قطری‌ها که تا به امروز شکست‌ناپذیر بوده و هیچ گلی دریافت نکردند، امیدوار هستند امارات میزبان که در تمام زمینه‌های فوتبالی و غیر ورزشی با آنها جنگ دارند را شکست دهند و راهی فینال شوند.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ملی امارات و قطر را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید:

نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا - امارات ۲۰۱۹
سه‌شنبه: ۹۷/۱۱/۰۹؛ ساعت ۱۷: ۳۰
استادیوم: محمد بن زاید- ابوظبی
داور: سزار راموس (مکزیک)؛ کمک‌ها: میگل آنخل هرناندز و آنتونین مورین؛ داور چهارم: روشن ایرماتوف (ازبکستان)؛ داور پنجم: رونی کو مین کیات (سنگاپور) / داور ویدئویی: پائولو والری (ایتالیا)؛ کمک داوران ویدئویی: محمد تقی الجعفری (سنگاپور) و کریستوفر بیس (استرالیا)

تیم ملی قطر

سعد الشیب
کریم بوضیاف
طارق سلمان
پدرو کوریا (۴+۹۰- تمیم محمد المهیزع)
عبدالکریم حسن
سالم الهاجری
عاصم عمر مادیبو
بوعلام خوخی
حسن الهیدوس
اکرم عفیف (۲+۹۰- حامد اسماعیل)
المعز علی (۸۶- احمد علاءالدین)

سرمربی: فلیکس سانچز


تیم ملی امارات

خالد عیسی
فارس جمعه
اسماعیل احمد محمد
خمیس اسماعیل
ولید عباس
علی حسن
ماجد حسن احمد
عامر عبدالرحمن (۴۶- اسماعیل مطر)
بندر محمد الاحبابی
اسماعیل سالم الحمادی (۵۱- احمد خلیل)
سیف راشد ناصر (۷۰- محمد عبدالرحمن)
علی احمد مبخوت

سرمربی: آلبرتو زاکرونی

اخطار

اسماعیل مطر (۵۵) از امارات

کریم بوضیاف (۶۳) احمد علاءالدین (۸۷) از قطر

اخراج

اسماعیل احمد (۱+۹۰) از امارات

شرح گل

قطر ۱ - امارات صفر (دقیقه ۲۲: بوعلام خوخی): روی ضد حمله سریع بازیکنان قطر، اکرم عفیف در سمت راست زمین بوعلام خوخی را صاحب توپ کرد که شوت زمینیِ نه چندان خوب و کم قدرت او از زیر دستان خالد عیسی عبور کرد تا گل اول قطر روی اشتباه عجیب دروازه‌بان امارات به ثمر برسد.

قطر ۲ - امارات صفر (دقیقه ۳۷: المعز علی): اکرم عفیف که پایه‌گذار گل اول تیمش شده بود، پاس تک ضرب خوبی به المعز علی داد تا ستاره خط حمله عنابی‌ها با نفوذ بین سه مدافع اماراتی و شوت فنی زیبایی که به تیرک عمودی دروازه برخورد داشت، گل دوم قطر را به ثمر رساند.

قطر ۳ - امارات صفر (دقیقه ۸۰: حسن الهیدوس): پاس پدرو کوریا از سمت راست میانه زمین را اکرم عفیف بدون مکث روی هوا پاس داد که المعز علی توپ را رها کرد تا حسن الهیدوس صاحب موقعیت شود؛ کاپیتان عنابی‌ها نیز از فرصت به دست آمده بهترین استفاده را کرد و با جای گذاشتن دو مدافع امارات و ضربه چیپ استثنایی به خالد عیسی، گل سوم قطر را زد.

قطر ۴ - امارات صفر (دقیقه ۳+۹۰: حامد اسماعیل): پاس در عمق تماشایی کریم بوضیاف از سمت راست میانه زمین را حامد اسماعیل، تنها یک دقیقه بعد از ورودش به ضربه بغل پا زد که توپ بعد از برخورد به پای خالد عیسی تبدیل به گل چهارم قطر شد.

لحظات حساس

دقیقه ۹: بندر الاحبابی نفوذ موفقی به قلب خط دفاعی قطر نداشت و ضربه او در دستان سعد الشیب قرار گرفت.
دقیقه ۱۲: شوت حسن الهیدوس را فارس جمعه برگشت داد ولی در برگشت توپ به سالم الهاجری رسید که ضربه پشت محوطه او را خالد عیسی با شیرجه زمینی جمع کرد.
دقیقه ۱۴: شوت راه دور بوعلام خوخی بی‌دقت بود و به اوت رفت.
دقیقه ۲۷: ضربه سر اسماعیل الحمادی روی توپ ارسالی از سمت راست زمین را سعد الشیب جمع کرد.
دقیقه ۲۹: ارسال خطرناک بندر الاحابی از میانه زمین با دفع مدافعان قطری به کرنر رفت.
دقیقه ۳۰: ضربه سر علی مبخوت روی سانتر خوب عامر عبدالرحمن از کنار دروازه قطر عبور کرد.
دقیقه ۳۲: ضربه ایستگاهی حسن الهیدوس به کمر خمیس اسماعیل برخورد کرد و تبدیل به کرنر شد.
دقیقه ۵۳: شوت روی پای تماشایی علی مبخوت از پشت محوطه جریمه برخوردی با طارق سلمان داشت و به سمت دروازه قطر رفت که سعد الشیب با واکنشی دیدنی توپ را از زیر طاق بیرون کشید و راهی کرنر کرد.
دقیقه ۶۹: اسماعیل مطر در محوطه جریمه قطر صاحب توپ شد که شوت او بعد از یک چرخش چشم‌نواز با پای بوعلام خوخی برخورد کرد و به کرنر رفت.
دقیقه ۷۰: ارسال خطرناک مطر از روی کرنر به قصد باز کردن دروازه را سعد الشیب برگشت داد.
دقیقه ۷۲: ارسال عالی بندر الاحبابی از سمت راست زمین را احمد خلیل در شرایطی نامتعادل با ضربه سر زد که سعد الشیب با واکنشی تماشایی توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه ۷۳: سانتر محمد عبدالرحمن از روی کرنر را اسماعیل مطر بالاتر از مدافعان قطری به مقابل دروازه فرستاد که طارق سلمان اجازه باز شدن دروازه تیمش را نداد و مجددا توپ را به کرنر زد.
دقیقه ۷۶: نزدیک بود دفع عجیب طارق سلمان روی سانتر بندر الاحبابی وارد دروازه قطر شود که سعد الشیب توپ را جمع کرد.
دقیقه ۸۷: ضربه سر علی مبخوت روی ارسال محمد عبدالرحمن بی‌حاصل بود و به شکل خطرناکی از روی دروازه قطر به اوت رفت.

در حاشیه

* محمد احمد غریب، مدافع میانی تیم ملی امارات که در دیدار اخیرشان مقابل استرالیا مصدوم و تعویض شد، غایب امروز تیمش برابر قطر است.
* بسام هشام الراوی و عبدالعزیز حاتم، دو ملی پوش قطری بازیکنانی هستند که به دلیل محرومیت در این مسابقه حضور ندارند.
* محمد احمد غریب، ماجد حسن احمد و اسماعیل مطر، سه بازیکنی هستند که برخلاف دیدار اخیر امارات در بازی با قطر حضور ندارند تا خمیس اسماعیل در بازگشت از محرومیت به ترکیب برسد و عامر عبدالرحمن و سیف راشد ناصر نیز به نفرات اصلی این تیم راه پیدا کنند.
* ترکیب قطر نسبت به مسابقه اخیرش سه تغییر داشته که عبدالکریم حسن و عاصم عمر مادیبو با پایان محرومیت به ترکیب بازگشتند و جانشین بسام هشام الراوی و عبدالعزیز حاتم محروم شدند؛ ضمن اینکه عبدالکریم سالم العلی نیز مجددا جزو نفرات ذخیره قرار گرفته تا کریم بوضیاف از ابتدا بازی کند.

* المعز علی بعد از زدن گل دوم قطر به سمت تماشاگران اماراتی که پشت دروازه این تیم بودند رفت و مقابل آنها خوشحالی کرد؛ این حرکت ستاره عنابی‌ها موجب ناراحتی هواداران و دروازه‌بان امارات شد.

* یکی از تماشاگران امارات بعد از آنکه المعز علی مقابل آنها خوشحالی گل انجام داد به سمت او کفش پرتاب کرد!
* در دقیقه ۷۶ اکرم عفیف در سمت راست محوطه جریمه امارات نقش بر زمین شد که داور مکزیکی در مشورت با تیم داوری ویدئویی اعتقادی به پنالتی نداشت.

* هواداران اماراتی استقبال بهتری نسبت به تمام پنج مسابقه اخیرشان در جام ملت‌ها داشتند و تقریبا تمام ظرفیت ورزشگاه محمد بن زاید را تکمیل کردند.
* در جریان نیمه دوم تماشاگران امارات به سمت المعز علی بطری آب پرتاب کردند که برخوردی با او نداشت.

* هواداران اماراتی استقبال بهتری نسبت به تمام پنج مسابقه اخیرشان در جام ملت‌ها داشتند و تقریبا تمام ظرفیت ورزشگاه محمد بن زاید را تکمیل کردند.

* پس از گل سوم قطر، خشم هواداران اماراتی بیشتر شد و آنها هر وسیله‌ای که در دست داشتند، به سمت بازیکنان قطری پرتاب کردند؛ اتفاقی عجیب که در جام ملت‌های ۲۰۱۹ رخ نداده بود.

* هاجیمه موری‌یاسو، سرمربی تیم فینالیست ژاپن در ورزشگاه حضور دارد تا عملکرد دو تیم را آنالیز کند.
* در دقیقه ۹۰ به دلیل ضربه شدیدی که اسماعیل احمد به صورت سالم الهاجری زد، سزار راموس بخاطر اینکه صحنه را ندیده بود، درخواست VAR کرد و در بازبینی صحنه، بازیکن تیم ملی امارات را به دلیل حرکت غیر ورزشی از زمین اخراج کرد.

* تماشاگران اماراتی به شکل عجیبی بعد از اخراج اسماعیل احمد، او را تشویق کردند!Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy