Tuesday, Jan 29, 2019

صفحه نخست » سردار نقدی: مشکلات جامعه ربطی به انقلاب ندارد، مشکلات بخاطر انتخاب و رای مردم است

naghdi_012919.jpgآفتاب‌‌نیوز: سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز سه شنبه در همایش پرچمداران بصیرت که در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امروز آزادی، وحدت، همدلی، عزت، کرامت و شرافت ما چهل ساله شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران ادامه داد: اغلب انقلاب ها بعد از گذشت مدتی شکست خوردند و آنهایی هم که پیروز شدند خیلی زود از مسیر خارج شدند و نتوانستند دوام بیاورند.
وی تصریح کرد: مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم مشکل اقتصادی است و این ساده ترین مشکل است زیرا کشور ما قبلا با مشکل شاه مواجه بود که اسلحه، رسانه، حزب رستاخیز و اقتصاد کشور را در دست داشت با این حال مردم با دست خالی مقابل او ایستادند و شاه را شکست دادند.
وی خواستار تغییر رویکرد شد و گفت: باید نگاهمان را از بیگانگان قطع کنیم و با تعلق به خدا، اعتماد به نفس داشته و نیروها را باور کنیم و نیز نباید به دنبال امتیاز دادن به غربی ها از طریق برجام، FATF و... باشیم زیرا بهبود شرایط اقتصادی با این امتیازها یک تصور واهی و توهم است و هیچ چیز عوض نخواهد شد.
​معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه در هیچ جا نوشته نشده که با تغییر سیاست خارجی، اقتصاد کشوری شکوفا می‌شود، افزود: تمام کشورهایی که اقتصاد آن شکوفا شده با ظرفیت خود آشنا شدند و تلاش کردند بنابراین دلبستن به برجام و FATF و اثرگذاری آن در بهبود وضعیت اقتصادی سراب و دروغ است.
سردار نقدی عنوان کرد: قبل از انقلاب به خاطر انتقاد کلامی افراد را دستگیر و شکنجه می دادند از جمله آن افراد می توان به شهید آیت الله صدیقی که زیر شکنجه ساواک به شهادت رسید و حتی خانم دباغ اشاره کرد که فقط به خاطر انتقادهای کلامی چه شکنجه هایی را تحمل کردند.
وی گفت: کشور ما چند هزار سال در خفقان بود و انقلاب روحانیت به این خفقان پایان داد و آزادی را به مردم هدیه کرد.
​معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران تصریح کرد: اگر در جامعه امروز مشکلات معیشتی وجود دارد و یا اشتباهاتی از مدیران ما سر میزند باید بگویم همین مدیران را با واسطه یا بی واسطه خود ما انتخاب کردیم.

وی یادآور شد: اگر جایی کسی بخواهد استقلال را بر باد بدهد یا آزادی و مردم سالاری را مخدوش کند حتما ولایت در مقابل ما می ایستد حتی اگر تنها باشد.

سردار نقدی با بیان اینکه امروز انقلاب سربلند است که طی این چهل سال پیشرفتهای چشمگیری در همه عرصه ها داشته است، گفت: رهبر انقلاب صددرصد مواضع و آرمانهای امام انقلاب را قبول دارد و در جهت پیشرفت ها حرکت می کند.
وی یادآور شد: رهبر انقلاب برای رای مردم کشور احترام قائل است و حتی در جایی که رای ایشان با مردم مغایرت داشته رای مردم را پذیرفته است که این در دنیا بی نظیر است.
​معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران ادامه داد: تجربه عملی و عینی داریم و به یقین می توانیم ثابت کنیم که کسی که ۱۰ سال رئیس جمهور بوده و ۳۰ سال رهبر یک کشور بوده حتی به اندازه بال مگسی از بیت المال را تصرف نکرده است و این چنین شخصی در راس امور این کشور قرار دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: رهبر انقلاب بارها اعلام کردند که به مذاکرات خوش بین نیستم و آمریکا بدعهد است اما نمایندگان و دولتی را انتخاب کردیم که اعتقاد داشتند مذاکرات از اکسیژن واجب تر است.
سردار نقدی اذعان داشت: بدانید انقلاب ما در هر شاخه ای استقلال، جریان اسلامیت و گرایش ملی را تقویت کرده و برای ما مواهبی داشته است که در همه عرصه ها به پیشرفت برسیم.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بالای ۹۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت برق،گاز و جاده برخودار هستند، اظهار داشت: قبل از انقلاب فقط ۴۰ درصد از افراد خاص با سواد بودند اما امروز می بینیم همه مدرسه می روند و از نعمت سواد برخوردار هستند.
سردار نقدی گفت: کشوری که اکثر آنها بیسواد بودند امروز ماهواره هوا می کنند و کشوری که بویی از تکنولوژی نبرده بود امروز انرژی هسته ای دارند و کارخانه های فعال فولاد، سیمان، خودرو و ... دارد که با بازارهای جهانی رقابت می کنند.
وی با بیان اینکه امروز کشور ایران در همه عرصه های مادی و معنوی سرآمد است، گفت: زمانی سهمیه حج نداشتیم و از این فریضه الهی محروم بودیم اما امروز می بینیم که ۲ میلیون نفر منتظر این سفر معنوی هستند.
​معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران به پیاده روی عظیم اربعین هم اشاره ای داشت و بیان کرد: بیش از ۲ میلیون نفر از جوانان ما در این امر شرکت می کنند و با این راهپیمایی عظیم جهان را مات و مبهوت کرده اند.
وی اظهار داشت: در زمان پهلوی قدرت دفاعی ما شکافی غیر قابل وصف داشت به گونه ای که هیچ وسیله دفاعی نداشتیم اما امروز در امر دفاعی به جایی رسیدیم که حتی شیطان بزرگ آمریکا ادعا دارد که قدرت هفتم جهان هستیم.
سردار نقدی خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب به لحاظ علمی رتبه ۵۳ جهان را داشتیم اما امروز رتبه ۱۶ را دارا هستیم همچنین در بهداشت ۷۹ کشور را پشت سر گذاشتیم.
وی از افزایش سرانه تحصیلی سخن گفت و افزود: افزایش سرانه تحصیلی ما در جهان به حدی رسیده که رتبه ۵ جهان را به خود اختصاص داده ایم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران تصریح کرد: در تمام صنایع مهم رتبه ما زیر ۲۰ است به طوری که در فولاد رتبه ۱۴، آلومینیوم رتبه ۱۳،سیمان رتبه ۷ و در فناوریهای نو تمام رتبه های ما زیر ۱۰ است.
خبرگزاری ایسنا نیز نوشته است: نقدی با بیان اینکه ۷۰ درصد مردم ایران تا پیش از انقلاب در روستاها و در شرایطی که آب و برق و بهداشت نداشتند زندگی می‌کردند، گفت: در شهرها هم وضع زندگی مردم نامناسب بود و حلبی آبادی‌ها کنار شهرهای بزرگ شکل گرفته بود.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی مردم را از خفقان، وابستگی و حقارت نجات داد و برای ملت ما استقلال، آزادی و مردم سالاری آورد، گفت: در دوران سیاه طاغوت چندین هزار نفر بخاطر ابراز عقایدشان در زندان‌ها بودند، اما امروز هر کس هر نقدی که دارد را بیان می‌کند.
نقدی ادامه داد: برخی می‌گویند در این سال‌ها همه دنیا پیشرفت کرده و نباید شرایط امروز را با قبل از انقلاب مقایسه کنیم که در پاسخ به آنها باید گفت اگر رشد پیشرفت ما با دیگر کشورها یکسان بود نباید رتبه ما در شاخص‌های مختلف تغییر می‌کرد در حالی که به لحاظ شاخص‌ها بسیار بهتر شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر امروز شاهد مشکلاتی در جامعه هستیم ربطی به اصل انقلاب ندارد، گفت: در اصول و اهداف انقلاب هیچ خدشه‌ای وارد نیست.
وی با بیان اینکه در نظام ما مردم سالاری دینی حاکم است و نظام اداره کشور را به خود مردم سپرده، گفت: رهبر معظم انقلاب حتی در جایی که رأی مردم با رأی ایشان متفاوت بوده، از رأی مردم حمایت کرده اند. اگر امروز مشکلاتی در جامعه وجود دارد، اگر امروز شاهد گرانی هستیم و یا فلان مدیر دزدی کرده، به ما بر می‌گردد که آنها را انتخاب کرده ایم. در انتخابات مجلس تهران دو لیست وجود داشت که در یک لیست ۱۰ نفر از اقتصاددانان برجسته با این شعار که مشکل اصلی اقتصاد است دیده می‌شدند و در لیست دیگر که شعارشان این بود که مشکل مردم نرفتن خانم‌ها به ورزشگاه‌ها و یا کم بودن تعداد کنسرت‌ها است حتی یک اقتصاددان وجود نداشت و در نهایت این لیست رأی آورد. آنگاه می‌گوئیم چرا مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود و چرا فکری برای حل مشکلات اقتصادی نمی‌کنند. در شورای شهر تهران نیز شورایی داشتیم که از صبح تا شب می‌دویدند و هر روز شاهد افتتاح یک بزرگراه، خیابان، پارک و ... در تهران بودیم، اما با رأی خود شورایی را روی کار آوردیم که در مدت یک سال و نیم سه شهردار را تغییر داده‌اند و قادر نیستند کارهایی که به مرز ۹۷ درصد پیشرفت رسیده بود را تکمیل کنند.
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب سال‌ها پیش گفتند که به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستند و تحریم‌ها برداشته نخواهد شد، گفت: با این وجود خودمان نمایندگان و دولتی را انتخاب کردیم که مذاکرات را از اکسیژن واجب‌تر می‌دانست و تجربه کردیم که مذاکرات مشکلات ما را حل نخواهد کرد.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy