Friday, Feb 8, 2019

صفحه نخست » حزب جداشدگان از "اعتماد ملی" آغاز بکار کرد

etemad_melli.jpgتسنیم - حزب جدید برخی از اعضای جدا شده از حزب اعتماد ملی، با محوریت رسول منتجب‌نیا قائم مقام سابق این حزب آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، حزب جدید برخی از اعضای جدا شده از حزب اعتماد ملی، با محوریت رسول منتجب‌نیا قائم مقام سابق این حزب امروز (۱۹ بهمن) آغاز بکار کرد.

در مراسم افتتاح حزب جدید که با حضور قریب صد نفر برگزار شد، سمیه طهماسبی رئیس سابق شاخه بانوان اعتماد ملی، رحمت‌الله بیگدلی، غلامعلی رجایی مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی و برخی دیگر از شخصیت‌های اصلاح‌طلب حضور داشتند.

رحمت‌الله بیگدلی از اعضای موسس این حزب پیشتر به تسنیم گفته بود "از بین حدود ۳۰ اسمی که از سوی هواداران حزب پیشنهاد شده بود، ابتدا پنج‌ اسم و در نهایت دو اسم حائز اکثریت آرا انتخاب شد‌ که در روزهای آینده به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارسال می‌شود و هر کدام از این اسامی که از سوی این کمیسیون مورد تأیید قرار بگیرد، ‌ از سوی حزب اعلام عمومی می‌شود. "

رسول منتجب‌نیا در روزهای گذشته درباره اسم این تشکیلات جدید گفته بود: درباره نام حزب جدید، ۵ پیشنهاد مطرح و از میان آن ۳ اسم انتخاب شد و حزب جمهوریت هم از یکی از پیشنهادی ارائه شده به کمیسیون ماده ۱۰ وزارت کشور است که منتظر اعلام نهایی آن هستیم.

به گزارش تسنیم، خردادماه سال جاری دومین کنگره حزب اعتماد ملی به درگیری داخلی کشیده شد و از آن زمان هواداران رسول منتجب‌نیا و از طرفی الیاس حضرتی به دو طیف تبدیل شدند.

۱۵ تیرماه، الیاس حضرتی با اعلام اینکه اعضای شورای مرکزی وی را به قائم مقامی برگزیدند موجب بروز تنش بیشتر در این حزب شدند. هواداران منتجب‌نیا این اقدام را کودتای حزبی نامیدند و وی در نامه‌هایی به ارکان حزب، به قائم مقامی خود تاکید کرده بود.

در نهایت رسول منتجب‌نیا و برخی دیگر از همفکرانش تصمیم به تاسیس حزبی جدید گرفتند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy