Thursday, Mar 14, 2019

صفحه نخست » دلهره و توکل به خدا، خامنه ای به کارگزاران نظام: به جان هم نیفتید

031419A_top.jpg- «باید کاری کنیم که اگر دشمنان به فکر تحریم و اقدام نظامی و دیگر اقدامات افتادند سرکوب و دچار شکست شوند.»
- «باید همیشه امیدوار باشیم که در سایه ایمان و توکل بینی قدرت‌های بزرگ را به خاک بمالیم.»
- «وقتی فلان کنوانسیون یا معاهده در کشور مورد بحث است و موافقان و مخالفان استدلال‌ها و دیدگاه‌های خود را مطرح می‎کنند دو طرف نباید یکدیگر را به همراهی با دشمن متهم کنند و به جان هم بیفتند.»
-«به فضل الهی سنگین‎ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.»

کیهان لندن - گروهی از اعضای مجلس خبرگان یک روز پس از برگزاری آخرین اجلاس سال ۱۳۹۷، روز پنجشنبه ۲۳ اسفند، به دیدار علی خامنه‎ای رفتند.

رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار برای خبرگان سخنرانی کرد و به تبیین «۱۱ دوگانه» پرداخت که یکی از آنها «رعایت ضوابط و حدود شرعی و رعایت نکردن این موارد» در مواجهه با حوادث و مشکلات است.

در میان این ۱۱ دوگانه بعضی موارد مرتبط با مسائل سیاسی روز و بحران‎هایی است که جمهوری اسلامی در آن گرفتار شده. به نظر خامنه‌ای از جمله این دوگانه‎ها یکی مسئله پیوستن به گروه اقدام مالی FATF است. رهبر نظام روی «بهره‎گیری از تجربه‌ها» در مقابل «دو بار از یک سوراخ گزیده شدن» تاکید کرد و در خصوص نحوه‎ی مواجهه با آمریکا و اروپا گفت: «تجربیات ما از نحوه عملکرد آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بسیار زیاد است اما تجربه اخیر مربوط به برجام و تعهداتی که آمریکایی‌ها باید انجام می دادند اما زیر آن زدند، در برابر دیدگان ما است و باید در برخورد با آمریکا و جبهه مقابل، از این تجربیات استفاده شود.»

دشمن واقعی آمریکاست

او در ادامه گفته، «یک دوگانه این است که در مواجهه با حوادث، به یکدیگر حمله کنیم و هر کس دیگری را مقصر جلوه دهد و یا اینکه از درگیری داخلی پرهیز کنیم و به تعبیر امام هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم. دشمن واقعی ما آمریکا است و ما در شناخت دشمن خود دچار خطا نخواهیم شد.»

از نکات قابل توجه حرف‎های خامنه‎ای در دیدار به اعضای مجلس خبرگان اظهارات فرازمینی او بود! رهبر نظام بارها در بین حرف‎های خود روی «تکیه بر پروردگار» در مقابله با «حوادث تلخ نظیر تحریم یا احتمال حرکت نظامی دشمن» تاکید کرد و بارها برای اثبات حقانیت حرف‎هایش به آیات قرآنی استناد نمود و چندین بار بر کمک پرودگار به مومنان در سختی‎ها اشاره کرد و بیش از پنج بار نام «خدا» را آورد. این میزان تاکید او روی «ذکر الهی»، «توکل به خدا»، «ایمان به خدا»، «لطف و عنایت خدا» در سخنرانی‌های وی کم‌سابقه است.

مطالب بیشتر در کیهان لندن

خامنه‎ای در صحبت‎هایش همچنین به لزوم «حرکت‌های ایمانی» و توکل به خدا برای مقابله با دشمنان اشاره کرد.

او در این مورد توضیح داد: «نظام اسلامی توقع نداشت که سلطه‎گران جهانی در مقابل حرکت ملت ایران ساکت بمانند البته ما باید کاری کنیم که دشمنان حتی به فکر تحریم و اقدام نظامی و دیگر اقدامات نیفتند اما اگر هم افتادند باید کاری کنیم که سرکوب و دچار شکست شوند.» به نظر می‎رسد خامنه‎ای همچنان که در سخنرانی‎های اخیر تاکید کرده منظورش از «دیگر اقدامات» اعتراضات خیابانی مردم باشد که او در موردش از عبارت «فتنه ۹۸» استفاده می‎کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد، «نباید در مقابل حوادث دچار ترس و دلهره شد». خامنه‎ای همچنین بر پرهیز از نومیدی در مواجهه با چالش‎ها تاکید کرده و گفت که «به فرموده پروردگار باید همیشه امیدوار باشیم که در سایه ایمان، توکل، عزم، تصمیم و اقدام، اهداف خود را محقق کنیم و بینی قدرت‌های بزرگ را به خاک بمالیم.»

به جان هم نیفتید

علی خامنه‌ای در این سخنان هشدار داد، «نباید به خاطر تعصبِ بجا علیه دشمن، مخالفان نظر خود را به همراهی با دشمنان منتسب کرد، وقتی فلان کنوانسیون یا معاهده در کشور مورد بحث است و موافقان و مخالفان استدلال‌ها و دیدگاه‌های خود را مطرح می‎کنند دو طرف نباید یکدیگر را به همراهی با دشمن متهم کنند و به جان هم بیفتند.»

پیش از این محمود علوی وزیر اطلاعات نیز هشدار داده بود که «به جان یکدیگر افتادن اشتباه است».

بسیج حداکثری نیروها برای مقابله با تهاجم حداکثری

رهبر جمهوری اسلامی در پایان صحبت‎های خود بر دو نکته مهم تأکید کرد: «ضرورت بسیج حداکثری نیروها در مقابل تهاجم حداکثری دشمن» و «پرهیز از غفلت از ذکر و یاد پروردگار». او در همین مورد گفت «دشمن یعنی آمریکا و صهیونیست‌ها امروز همه امکانات و توانایی‌های خود را بر ضد ملت ایران بسیج کرده‌اند و غربی‌ها و اروپایی‌ها نیز به نوعی در حاشیه آنها با ایران دشمنی می‌کنند. آمریکایی‌ها در مقابل ایران دست به شدیدترین تحریم‌ها و تهاجم حداکثری زده‎اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین‎ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.»
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com