Saturday, Apr 20, 2019

صفحه نخست » شایعاتی در باره درگیری نیروهای ایرانی و روس در سوریه

CE53969B-CBB1-4E38-B3D5-43EC83D15424.jpegارتش سوریه تاکید کرد که گزارش های حاکی از وقوع درگیری میان نیروهای ایرانی و روس در این کشور عاری از صحت است.

پیشتر منابع محلی سوری شنبه 20 آوریل از وقوع درگیری میان نیروهای دژبان روسیه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در اطراف فرودگاه حلب و در مناطق شرق این شهر در شمال سوریه خبر داده بودند.

طبق این منابع درگیری پس از آن صورت گرفت که نیروهای روس از نیروهای تابع ایران خواسته بودند تا فرودگاه حلب را تخلیه کنند اما شبه نظامیان وابسته به سپاه با خواسته روس‌ها مخالفت کردند که در نتیجه آن درگیری آغاز شد.

به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (SANA)، یک منبع نظامی ظهر امروز (شنبه) خاطر نشان ساخت که گزارش های حاکی از وقوع درگیری میان نیروهای ایرانی و روس در استان های مرزی دیر الزور در شرق و حلب در شمال غرب این کشور کاملا بی پایه و اساس است.

منبع مذکور در این باره اظهار داشت: برخی پایگاه های اینترنتی و رسانه های نوشتاری خبری را منتشر کردند مبنی بر این که میان نیروهای روس و ایرانی در دیر الزور و حلب درگیری روی داده است؛ فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه، آن چه در این پایگاه ها و روزنامه ها آمده را به طور کامل تکذیب کرده و تاکید می کند که این خبر کاملا عاری از صحت و بی پایه و اساس است.

این منبع نظامی سوری که نام وی فاش نشده، همچنین تصریح کرد: فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه از رسانه های مختلف درخواست می کند که در انتشار اخبار، دقت و مسئولیت پذیری داشته باشند و هیچ گونه خبر نظامی و میدانی را کار نکنند مگر آن که از یک منبع نظامی صادر شده باشد.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com