Wednesday, May 15, 2019

صفحه نخست » تهدید پناهجویان ایرانی مخالف حکومت ایران در اسکاتلند

oppos.jpgایران اینترنشنال - پناهجویان ایرانی ساکن گلاسگوی اسکاتلند در بریتانیا که در فعالیت‌ها و گردهمایی‌های اعتراضی علیه حکومت جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده‌اند مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

به گزارش تایمز، ایرانی‌های مخالف حکومت، پیام‌های تهدیدآمیز علیه خود و خانواده‌شان در ایران دریافت کرده‌اند و به آن‌ها گفته شده در صورت ادامه فعالیت علیه جمهوری اسلامی حتی خود یا اعضای خانواده‌شان را با اسلحه مورد حمله قرار خواهند داد.

فیروز به‌سرشت، مدیر انجمن ایران و اسکاتلند به این روزنامه بریتانیایی گفت «جاسوسان ایران در میان ایرانی‌های مقیم بریتانیا فعال هستند. این افراد مخصوصا به دنبال گردآوری اطلاعات پناهندگان سیاسی ایرانی در بریتانیا هستند».

یک مامور سازمان امنیت بریتانیا «ام. آی. فایو» هم به تایمز گفته است که «این سازمان ادعاهای ایرانیان ساکن گلاسگو در خصوص دریافت پیام‌های تهدیدآمیز را تایید می‌کند».

ایرانیان مخالفی که در اعتراض‌هایی علیه حکومت ایران شرکت داشته‌اند، می‌گویند افرادی مشکوک از راهپیمایان فیلم گرفته‌اند. همزمان روزنامه تایمز می‌گوید ویدیوهایی در اختیار دارد که از بام ساختمان مرکز اسلامی شیعه اثنی‌عشر در گلاسگو از معترضان ایرانی فیلم گرفته شده است. این مرکز هرگونه ارتباط با ایران را رد کرده است.

جاسوسان ایرانی به زبان فارسی از برخی از ایرانیان تلفنی خواسته‌اند در قبال مبلغی یا گرفتن ضمانت سلامت خانواده‌شان در ایران، اطلاعاتی از دوستان و فعالان ایرانی به آن‌ها بدهند.

یک مقام ارشد امنیتی بریتانیا به تایمز گفت که سازمان‌های امنیتی بریتانیا از تلاش ایران در ساکت کردن مخالفان جمهوری اسلامی در بریتانیا آگاه است

دیوید آمیس، نماینده حزب محافظه‌کار در پارلمان این کشور گفت که این موضوع را برای بررسی به پارلمان بریتانیا می‌برد.

سفارت ایران در بریتانیا تمامی این ادعاها را رد کرده است.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com