Saturday, Aug 10, 2019

صفحه نخست » جزئیاتی جدید از بازداشت معاون سابق قوه‌قضاییه و از نزدیکان صادق لاریجانی

sadegh_081019.jpgایران اینترنشنال - محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران، تایید کرد اکبر طبری، از معاونان ارشد سابق قوه قضائیه، در برخی پرونده‌های قضایی بدون جا گذاشتن رد پا، «دادوستد»هایی داشته است.

منتظری روز شنبه ۱۹ مرداد، در گفتگو با خبرنگاران بدون نام بردن از طبری، گفت: «در خصوص پرونده یکی از معاونان سابق قوه قضاییه، کلیات دادوستدها را می‌دانستیم.»

او اضافه کرد که قوه قضاییه زمانی طبری را بازداشت کرد «که یک سری علایم و نشانه‌های مشخص‌‌تری» به دست آورده بود.

منتظری توضیح داد بررسی پرونده طبری تا بازداشت او، تدریجی بود « چرا که برخی افراد به نحوی حرکت می‌کنند که از خودشان جای پایی بر جای نگذارند.»

طبری در دوران ریاست محمود هاشمی شاهرودی در قوه‌قضاییه، سمت مدیرکلی امور مالی این قوه را بر عهده داشت و دوره صادق لاریجانی به عنوان معاون اجرایی دفتر رییس قوه قضاییه مشغول به فعالیت بود.

حدود یک هفته پس از انتصاب ابراهیم رییسی به ریاست قوه قضائیه در اسفند ماه سال گذشته بود که خبرهایی از بازداشت طبری بدون اینکه نامی از او برده شود منتشر شد. پس از آن، اتهام طبری «توصیه و اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌های قضایی» عنوان شد.

منتظری در سخنان خود با تاکید بر اینکه «خط قرمزی در برخورد با افراد نداریم»، گفت: «فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی در این رابطه شدت گرفته و هر کسی که دخیل باشد برخورد می‌شود.»

او با این حال اضافه کرد: «البته نسبت به فساد و مقابله با آن حساس و به همان اندازه نیز نسبت به آبروی اشخاص حساسیم.»

برخی رسانه‌ها از لاریجانی به سبب عدم برخورد با طبری انتقاد کرده و این اقدام رییسی را ستودند.

هفته پیش، حتی شایعاتی مبنی بر نامه‌نگاری آملی لاریجانی با علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دفاع از طبری و تهدید به عزیمت به زادگاهش نجف منتشر شد که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در حال حاضر تحت ریاست آملی لاریجانی است تکذیب شد.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy