Friday, Jan 17, 2020

صفحه نخست » ارتش آمریکا از مجروح شدن ۱۱ سرباز پس از حمله موشکی ایران خبر داد

injured_015120.jpgرادیو فردا - فرماندهی مرکزی آمریکا پنجشنبه ۲۶ دی ماه اعلام کرد، به دنبال حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در عراق ۱۱ سرباز آمریکایی تحت مداوا قرار گرفتند.

سپاه پاسداران بامداد چهارشنبه ۱۸ دی در اعلامیه‌ای از حمله تلافی‌جویانه خود به دو پایگاه‌ عراقی که نیروهای نظامی ایالات متحده در آن حضور داشتند، خبر داد.ساعتی پس از حمله، وزارت دفاع آمریکا تأیید کرد که بیش از دوازده موشک به پایگاه عین‌الاسد و یک پایگاه دیگر در اربیل شلیک شده است.

بیل اربن سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است: در حالی که هیچ نیروی آمریکایی در حمله ژانویه ۸ ژانویه ایران به پایگاه هوایی اسد كشته نشد، تعدادی از آنها به دلیل علائم ضربه مغزی ملایم تحت درمان قرار گرفتند و ارزیابی وضعیت آنها ادامه دارد.

این سخنگوی نظامی آمریکا اضافه کرده است: در راستای اتخاذ اقدامات احتیاطی، تعدادی از این نیروها جهت معاینات بیشتر به مرکز درمانی آمریکا در آلمان یا کویت منتقل شدند.

وی افزوده است: انتظار می‌رود که این نیروها هنگامی که آمادگی لازم را برای انجام وظیفه داشته باشند به عراق باز خواهند گشت.

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو فردا

رویترز می‌گوید، این در حالی است که آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که در این حمله کسی کشته یا مجروح نشده است.

یک منبع مطلع هم به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفته است، دلیل تاخیر در اعلام مجروحان حادثه به این علت است که علائم ضربه مغزی ملایم چند روز پس از حمله ظاهر شدند.

پیشتر یک سخنگوی نظامی ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق گفته بود که به خاطر سیستم‌های هشدار دهنده در پایگاه عین الاسد، نیروهای مستقر در پایگاه قبل از اصابت موشک‌های ایران از این موضوع اطلاع داشتند و به همین خاطر نیروها از نقاط آسیب‌پذیر تخلیه شدند.

ایران اعلام کرد که این حمله به تلافی حمله‌ مرگباری صورت گرفت که ارتش آمریکا روز ۱۳ دی به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، علیه قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس انجام داد.

پایگاه هوایی عین‌الاسد بزرگترین پایگاه نیروهای نظامی ایالات متحده در عراق محسوب می‌شود. این پایگاه در استان انبار، غرب عراق قرار دارد. دومین پایگاهی که هدف قرار گرفت در نزدیکی فرودگاه شهر اربیل کردستان عراق استCopyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com