Friday, Jan 17, 2020

صفحه نخست » واکنش ها به خطبه خامنه‌ای: حضرت ترسیده و بهت زده است

tars_017120.jpgاز چند روز پیش همه منتظر خطبه نماز جمعه خامنه‌ای بودند. مخالفان با نگرانی از تهییج به سرکوب بیشتر و موافقان به امید حرف‌هایی که مایه دلخوشی به آینده نظام شود. بسیاری در شبکه‌های اجتماعی آن را به حساب ضعف نظام گذاشتند.

آیت‌‌الله خامنه‌ای پس از هشت سال خطبه نماز جمعه تهران را شخصا بر عهده گرفت. رسانه‌های ایران از چند روز پیش خبر این سخنرانی را منتشر کردند. بسیاری تصور می‌کردند او حرف‌هایی می‌زند که نشان از تصمیم‌گیری جدی نظام است؛ یا یک "نرمش قهرمانانه" دیگر یا به روال سال ۸۸ فرمان به سرکوب بی‌مهابای مخالفان.

در شبکه‌های اجتماعی سخنرانی امروز او از زاویه‌های مختلف با واکنش روبرو شد. از "بی‌اهمیت" بودن جان مسافران هواپیمای اوکراینی تا بدبختی مردم در سیل در سیستان و بلوچستان و بالاخره این که آیت‌الله خامنه‌ای مطلقا قصد تغییر روش و منش ندارد. برخی کاربران نیز این سخنرانی را نشانه ضعف آشکار نظام دانستند.

001.jpg

دریغ از یک عذرخواهی

برخی علاوه بر اشاره به ترس یا ضعف رهبر به این انتقاد کرده‌اند که آیت‌الله خامنه‌ای حتی زحمت پوزش درباره ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران را به خود نداد.

002.jpg

یکی ازکاربران سخنان خامنه‌ای را به حساب "تسلیم" در برابر با آمریکا و هم‌زمان جنگ با مردم گذاشته است.

003.jpg

قاسم سلیمانی مهم‌تر از همه

بسیاری از کاربران به این بخش از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای واکنش نشان داده‌اند که او کشته شدن قاسم سلیمانی را مهم‌تر از کشته شدن ۱۷۶ نفری دانست در هواپیمای اوکراینی هدف موشک سپاه پاسداران قرار گرفتند.

004.jpg

ویدیویی‌هایی که دست به دست چرخید

یکی دیگر از مواردی که جلب توجه بسیاری از کاربران را کرد ویدیویی بود که نشان می‌دهد حتی ‌آنها که به نماز جمعه می‌روند حاضر به لگد کردن پرچم آمریکا نیستند.

یک تصویر دیگر هم به شدت مورد توجه کابران قرار گرفت. حسن روحانی نماز جمعه را قبل از آنکه تمام شود ترک کرد.

005.jpg

از نظر برخی کاربران جا داشت که آقای خامنه‌ای حداقل اشاره‌ای هم به سیل سیستان و بلوچستان کند که هستی ده‌ها هزار نفر را ویران کرده و میلیاردها تومان خسارت به این منطقه فقیر ایران زده است.

006.jpgCopyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com