Saturday, Jan 25, 2020

صفحه نخست » اعضای حماس به فاصله کوتاهی قبل از سرنگونی هواپیمای اوکراین، تهران را ترک کردند

hammas_012420.jpgایران اینترنشنال - بنا بر اطلاعاتی که ایران اینترنشنال به آن دست پیدا کرده، اسماعیل هنیه، اُسامه حمدان، و موسی ابو مرزوق، از اعضای بلندپایه حماس، مسافران پرواز خطوط هوایی قطر بوده‌اند که کمی زودتر از هواپیمای اوکراینی، در شب سرنگونی این هواپیما، تهران را به مقصد دوحه قطر ترک کرده‌ است.

اسماعیل هنیه، سخنران اصلی مراسم تشییع قاسم سلیمانی در تهران بود. او و گروهی دیگر از اعضای ارشد حماس پس از مراسم تشییع که با شعارهایی مبنی بر اعلام آمادگی برای گرفتن انتقام قاسم سلیمانی همراه بود، تهران را ترک کرد. مقر دفتر سیاسی حماس در دوحه است.

دقایقی پس از پرواز هواپیمای رهبران حماس، هواپیمای بویینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی اوکراین که حامل ۱۷۶ سرنشین بود از باند فرودگاه برخاست و هدف موشک‌های پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت.

محمدجواد ظریف، ‌وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، در پاسخ به ابهام‌ها درباره متوقف نکردن پروازهای مسافری در شب حمله نظامی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق، علت این اقدام را «سیاسی» و «فنی» توصیف کرده بود.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com