Thursday, Feb 13, 2020

صفحه نخست » حمله هکرهای ایرانی به دانشگاه‌های آمریکا، استرالیا و اروپا

Hacker.jpgالعربیه - رسانه‌های هلندی اعلام کردند مجموعه‌ای از هکرهای ایران به دانشگاه‌های آمریکایی، اروپایی و استرالیایی حمله کرده و به سیستم‌ها و داده‌های این دانشگاه نفوذ کرده‌اند.

*

*

*

شبکه رادیو و تلویزیون هلند در گزارشی اعلام کرد نتایج بررسی‌های شرکت مشاوره‌ای PricewaterhouseCoopers نشان می‌دهد دانشگاه‌هایی آمریکایی، اروپایی و استرالیایی در ماه‌های گذشته مورد حمله هکرهای ایران قرار گرفته‌اند.

مطالب بیشتر در سایت العربیه

برهمین اساس این هکرها کوشیده‌اند به سیستم‌های کامپیوتری دانشگاه‌های چندین کشور اروپایی از جمله ۳ دانشگاه هلندی نفوذ کنند.

آن‌ها کوشیده‌اند به نتایج پژوهش‌های علمی دانشگاه‌های هلندی دست یافته و محتوای کتب درسی این دانشگاه‌ها را نیز به سرقت ببرند.

روابط هلند و ایران در سال‌های گذشته پس از آنکه ایران دو نفر از مخالفان رژیم که تابعیت هلندی را داشتند را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در خاک هلند ترور کرد، دچار تنش شد.

استو بلوک، وزیر امور خارجه هلند اعلام کرد که نهادهای اطلاعاتی ایران در این ترورها دست داشته‌اند و پس از آن دو دیپلمات ایران را اخراج کرد.

همزمان اتحادیه اروپا برخی مقامات نهادهای اطلاعاتی ایران را تحریم کردند.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com