Saturday, Sep 26, 2020

صفحه نخست » شاهد شکنجه نوید افکاری، با خانواده‌اش تماس گرفت

shahed_092520.jpgایران اینترنشنال - بنا بر اعلام بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری، شاهین ناصری، شاهد شکنجه نوید افکاری، دو شب پیش با پدر همسرش تماس گرفته، اما هنوز مشخص نیست که به چه بازداشتگاهی منتقل شده است.

پاک‌نیا روز شنبه پنجم مهرماه در توییتی نوشت: «شاهین ناصری دو شب قبل با پدر همسرش تماس بسیار کوتاهی داشته و‌ از سلامت جسمانی خود خبر داده است؛ البته هنوز نمی دانیم کجاست.»

او روز سه‌شنبه اول مهر در توییترش نوشته بود که به خواست خانواده ناصری وکالت‌نامه‌ای را برای امضای شاهین ناصری تحویل زندان داده، اما روز بعد مقام‌های زندان به همکار او گفتند که این زندانی ۲۱ شهریور (یک روز پیش از اعدام نوید افکاری) تحویل اطلاعات ناجا شده است.

بر اساس گزارش تعدادی از فعالان حقوق بشر، شاهین ناصری از حدود ۲۰ روز پیش از زندان به مکان نامعلومی منتقل شده است.

ناصری پیش از این شهادت داده بود که نوید افکاری در دوران بازجویی در اداره آگاهی شیراز تحت شکنجه و ضرب‌وجرح قرار داشت.

او در تاریخ ۹ آبان ۹۸ با نوشتن نامه‌ای از زندان شهادت داده بود که شخصا در آگاهی شیراز شاهد شکنجه نوید بوده است.

براساس شهادت‌نامه ناصری، بازجویان درحالی که نوید افکاری روی زمین افتاده بود و با دستانش سرش را گرفته بود، چند ضربه محکم به دستش کوبیدند و ضمن فحاشی و الفاظ رکیک به او می‌گفتند که «هرچه ما می‌گوییم درست است».

پیشتر، مهدی محمودیان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب که پرونده افکاری را دنبال می‌کرد،‌ در توییتی نوشته بود که خانواده شاهین نصیری ده روز است از سرنوشت او بی‌خبرند و «گویا او را تحویل همان نهادی داده‌اند که علیه مامورین آن شهادت داده است».

پس از آن کاظم موسوی، رییس کل دادگستری فارس، گفت که ناصری به دلیل «طرح‌های مقابله با کرونا ... به بندی دیگر منتقل شده است».

رییس دادگستری فارس همچنین این زندانی را «کلاهبردار باسابقه» خواند و هرگونه مواجهه او با نوید افکاری را رد کرد.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

نوید افکاری خود پیش از اعدام در نامه‌ای نوشته بود در دوران بازجویی شکنجه‌هایی از جمله «پوشاندن صورت با پلاستیک برای ایجاد حالت خفگی»، «ضرب‌وشتم با باتوم در حالت دست‌وپا بسته»،‌ «توهین و اهانت‌های رکیک» و «ریختن الکل در بینی‌اش» را تحمل کرده است.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com