Thursday, Mar 4, 2021

صفحه نخست » سوئد بُهت‌زده از حملۀ یک پناهنده افغان به عابران شهر کوچک ویتلندا

bbc4.jpgرادیو بین المللی فرانسه - بیست و چهار ساعت بعد از حملۀ یک پناهجوی افغان به شهروندان عادی در شهر "ویتلندا" در جنوب سوئد ساکنان این شهر و مردم سوئد از بهت و ناباوری بیرون نیامده اند. یک جوان بیست و دو سالۀ افغان که از سه سال پیش در سوئد به عنوان پناهنده زندگی می‌کند دیروز چهارشنبه سوم مارس در مرکز شهر "ویتلندا" هفت عابر را با ضربات کارد زخمی کرد. حال پنج تن از زخمی شدگان وخیم گزارش شده است.

پلیس موفق شد با شلیک گلوله به پای مهاجم از ادامۀ حملات او به دیگران جلوگیری کند. پلیس تا این لحظه حملۀ جوان افغان را اقدامی جنایی و نه تروریستی اعلام کرده است. طی سال‌های گذشته هزاران جوان و نوجوان افغان به عنوان پناهجو و عمدتاً از طریق ایران وارد سوئد شده و از این کشور تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو بین المللی فرانسه

در واکنش به واقعۀ دیروز در شهر "ویتلندا"، نخست وزیر سوئد، استفن لوف‌ون"، در یک کنفرانس خبری گفت که هرگز اجازه نخواهد داد که وحشت و ترس به بخشی از زندگی روزمره مردم سوئد تبدیل شوند."ویتلندا"، شهری آرام با سیزده هزار سکنه در جنوب سوئد است.

بی بی سی فارسی هم نوشت - پلیس به یک آپارتمان در شهرک مسکونی ویتلاندا یورش برد که گمان می‌رود محل زندگی فرد مظنون است و پس از بازرسی این مکان مدارکی را جمع آوری کرده و با همسایه ها هم صحبت کرده است.

دیروز استفان لوف‌ون، نخست‌وزیر سوئد در پستی که روی شبکه اجتماعی فیسبوک به اشتراک گذاشت، نوشت: این "خشونت وحشتناک" تلنگری است که به ما یادآوری می‌کند "چه قدر سلامت و ایمنی ما شکننده است."

او در ادامه نوشته بود: "ما با نیروی همبستگی اجتماعی در مقابل چنین حملات نفرت‌انگیزی می‌ایستیم."

پلیس اعلام کرده نیروهای بیشتری را برای گشت‌زنی به محل وقوع این حملات اعزام کرده است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com