Thursday, Apr 8, 2021

صفحه نخست » "دست وزیری که آلوده به خون مردم ایران است"

rahmanifazli.jpg بی‌بی‌سی فارسی - احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی گفته است که دست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران در جریان وقایع خونبار آبان ۹۸ "آلوده به خون مردم است".

در جریان اعتراضات شهروندان ایرانی به افزایش ناگهانی قیمت بنزین در آبان سال ۹۸، نیروهای مسلح ایران اعتراضات را به شکل کم سابقه‌ای سرکوب کردند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته بود عبدالرضا رحمانی فضلی مامور اجرای طرح افرایش قیمت بنزین بوده است.

آقای رحمانی فضلی وزیر کشور، جانشین فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی و رئیس شورای امنیت کشور است. این شورا رای داده بود که اینترنت ایران در زمان سرکوب اعتراضات به طور سراسری قطع باشد. وی پس از وقایع آبان اعلام کرده که بیش از ۲۰۰ نفر در جریان سرکوب‌ها کشته شده‌اند. عفو بین الملل تعداد کشته را دستکم ۳۰۴ نفر عنوان کرده است.

آقای علیرضا بیگی در تذکری شفاهی خود امروز به هیات رئیسه مجلس استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی را ضروری دانست و گفت "بنده همچنان بر ضرورت استیضاح وزیر کشور پافشاری می‌کنم... در دوره دهم مجلس نیز جزو متقاضیان استیضاح وی بودم ولی ملت ایران می‌دانند به سبب قبیله‌گرایی سیاسی اجازه طرح موضوع در این رابطه داده نشد".

عبدالرضا رحمانی فضلی از چهره‌های نزدیک به علی لاریجانی است که ۱۲ سال رئیس مجلس شورای اسلامی بود. در زمان ریاست علی لاریجانی بر سازمان صداوسیما، آقای رحمانی فضلی از معاونان کلیدی او محسوب می‌شد. وی از دوره اول ریاست جمهوری حسن روحانی، وزیر کشور ایران است.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی گفته از ابتدای شکل گیری مجلس یازدهم در خرداد سال گذشته بار دیگر درخواست استیضاح وزیر کشور را با رعایت تشریفات مربوطه به هیأت رئیسه تقدیم کرده "اما متأسفانه این موضوع در فراموشخانه هیأت رئیسه خاک می‌خورد".

نماینده مجلس شورای اسلامی گفته است با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و اینکه "دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است وی صلاحیت فعالیت در این سمت را ندارد".

خبرگزاری خانه ملت وابسته به مجلس، این بخش از اظهارات وی را حذف کرده اما ویدئوی تذکر او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy