Monday, Apr 12, 2021

صفحه نخست » شناسایی هویت عامل اختلال در سیستم برق سایت نطنز

suspect_040921.jpgهویت فردی که با ایجاد اختلال در سیستم برق مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن نطنز باعث قطع برق‌رسانی به یکی از سالن‌های این مجتمع شده بود، شناسایی شده است.

به گزارش ایسنا، یک مقام مطلع در وزارت اطلاعات به «نورنیوز» گفت: هویت فردی که با ایجاد اختلال در سیستم برق مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن نطنز باعث قطع برق‌رسانی به یکی از سالن‌های این مجتمع شده بود، شناسایی شده است.

او افزود: اقدامات لازم برای دستگیری عامل اصلی اختلال در سامانه برق مجتمع نطنز در دست انجام است.

این مقام مطلع با اشاره به گزارش گروه فنی بررسی‌کننده حادثه تصریح کرد: چگونگی ایجاد اختلال در سیستم برق‌رسانی نیز از سوی گروه فنی مشخص شده و از دیروز مجموعه اقدامات لازم برای بازگرداندن سالن آسیب‌دیده به مدار فعالیت مجدد آغاز شده است.

به گزارش ایران وایر صبح روز یک‌شنبه ۲۲ فروردین سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد شبکه توزیع برق «مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای پیشرفته» نطنز دچار اختلال شده است.

این اختلال تنها یک روز پس از افتتاح دوباره این مرکز روی داد.

نخستین بار روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» گزارش کرد اتفاقی که در تاسیسات نطنز افتاده، حادثه نبوده و خسارات بسیار سنگینی برجای گذاشته است.

روزنامه «نیویورک‌تایمز» نیز به نقل از دو منبع اطلاعاتی گزارش کرده حادثه‌ای که روز یک‌شنبه ۲۲ فروردین منجر به قطعی برق در تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم ایران در نطنز شد، یک انفجار بزرگ بود که سیستم برق‌رسانی این مجموعه را به‌کلی از کار انداخت.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران عمدی بودن حادثه رخ داده در تاسیسات نطنز را تایید کرده و آن را «تروریسم هسته‌ای» خوانده است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com