Tuesday, Jun 8, 2021

صفحه نخست » حمله هوایی اسرائیل به دمشق و چند منطقه دیگر در سوریه

is_sy.jpg رادیو بین‌المللی فرانسه - خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، گزارش داد: پدافند هوایی سوریه، چندین موشک اسرائیل را که به سوی اهدافی در این کشور شلیک شده بود، «رهگیری و منهدم» کرده است. برخی منابع از شنیده شدن صدای انفجار‌های مهیب از دمشق، پایتخت سوریه، گزارش دادند. رسانه‌های دولتی سوریه، گزارشی از خسارات و تلفات احتمالی این حملات گزارش نکردند.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، از «رهگیری و انهدام» چندین موشک اسرائیل از آسمان لبنان که شامگاه سه‌شنبه ۱۸ خرداد، اهدافی در دمشق، پایتخت سوریه، را مورد «تهاجم» قرار داد، خبر داده‌اند. بر اساس این گزارش، این حملات ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه (به وقت محلی) شامگاه سه‌شنبه ۱۸ خرداد، انجام شد.

خبرگزاری رویترز، به نقل از یک مقام ارتش سوریه، گزارش داد: پایگاه‌های شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران هدف حملات موشک‌های اسرائیلی قرار گرفتند که از آسمان لبنان به سوی پایتخت سوریه شلیک شدند.

هنوز ارتش اسرائیل به گزارش منابع سوری واکنش نشان نداده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، در صورت تائید گزارش منابع سوری، مبنی بر حملات موشکی اسرائیل به سوی دمشق، این نخستین حمله طی یک ماه اخیر، پس از جنگ اخیر غزه است، که توسط ارتش اسرائیل به سوی مواضعی در سوریه انجام می‌شود.

مطالب بیشتر در سایت رادیو بین‌المللی فرانسه

دیدبان حقوق بشر سوریه، که در لندن مستقر است، در گزارشی آورده است: پس از حمله هوایی اسرائیل به مواضعی در سوریه، صدای انفجارهای مهیب در دمشق و حومه آن شنیده شده است.

بر اساس این گزارش، منطقه‌ای در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق و نیز مقر یک گردان نیروی هوایی سوریه، ‌ در منطقه دومیر در ۵۰ کیلومتری دمشق، مورد حملات اسرائیل قرار گرفتند.

منابع سوریه، گزارشی درباره خسارات و تلفات احتمالی حمله اخیر اسرائیل ارائه نکردند. اما بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، حملات هوایی اسرائیل به جنوب استان حمص و استان‌های حما و لاذقیه در شمال و شمال غربی سوریه، تلفات جانی داشته و نیروهای امدادی به این منطقه اعزام شدند.

ارتش اسرائیل، به ندرت، گزارش‌ها در مورد حملات هوایی به سوریه را تائید می‌کند اما بارها تاکید کرده است که حملات ارتش این کشور به سوریه علیه حضور و استقرار نظامی ایران در سوریه انجام می‌شود.

از زمان آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱، اسرائیل بارها مواضع دولت سوریه و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را هدف حمله قرار داده است. به گفته منابع اطلاعاتی غربی، حضور و تاثیر نظامی ایران در سوریه در سال‌های اخیر افزایش یافته است. اسرائیل، با افزایش حملات علیه مواضع شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سوریه، در تلاش است تا مانع از استقرار نظامی وسیع ایران در خاک سوریه شود.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy