Sunday, Aug 1, 2021

صفحه نخست » حذف تلخ والیبال از المپیک توکیو، کارنامه‌ای از آقا و آقازاده

volley_080121.jpgژاپن 3- ایران 2؛ ایس‌های نحس ست پنجم!

تیم ملی والیبال ایران در یک بازی فوق العاده نتیجه را به ژاپن واگذار کرد و وداع زودهنگامی با المپیک توکیو داشت.

به گزارش ورزش سه، تیم ملی والیبال ایران در شرایطی که استارت امیدوار کننده ای در المپیک توکیو داشت و توانست در گام اول لهستان مدعی را از پیش رو بردارد و در گام دوم ونزوئلا را به راحتی شکست دهد، در ادامه دو شکست مقابل کانادا و ایتالیا را متحمل شد تا کارش برای صعود به دور یک چهارم نهایی سخت شود.


ژاپنی ها هم از 4 بازی قبلی خود دو برد برابر کانادا و ونزوئلا کسب کردند، شرایطی مشابه ایران داشتند و همین موضوع باعث شد تا فقط یکی از این دو تیم شانس صعود به جمع 8 تیم برتر المپیک را داشته باشند.


در آخرین بازی گروه A ایران و ژاپن از ساعت 15:10 به وقت تهران در یک نبرد فوق حساس و یک جنگ تمام عیار آسیایی به مصاف هم رفتند؛ دیداری که برنده آن می توانست صعود خود را به عنوان تیم سوم از این گروه قطعی کند.


در نهایت با اینکه ایران 2 بر یک از حریفش پیش افتاده بود، کار به ست پنجم کشید و ژاپنی ها با بازی کم اشتباه تر خود توانستند برنده این نبرد لقب بگیرند. باخت 3-2 ایران به معنای حذف زودهنگام از المپیک توکیو بود؛ در حالی که ژاپن به مرحله بعدی صعود کرد.

در ست پنجم در حالی که امیدوار بودیم شاگردان آلکنو کار را تمام کنند، ایشیکاوا در همان ابتدا دو امتیاز سرویس از دریافت کننده های ایران گرفت تا جریان بازی به سود ژاپن تغییر کند.


حذف زودهنگام ستاره های والیبال ایران در شرایطی رخ داد که فدراسیون با شعار و رویای کسب مدال در المپیک آلکنو را به ایران آورده بود، اما تیم ملی حتی نتوانست نتیجه 4 سال قبل خود را هم تکرار کند.

حذف والیبال ایران با شکست مقابل ژاپن؛ کارنامه‌ای از آقا و آقازاده

ایران وایر - تیم ملی والیبال ایران، در پنجمین و آخرین دیدار خود در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل والیبالیست‌های ژاپن شکست خورد و از این مسابقات حذف شد.

والیبالیست‌های ایران امروز با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب ژاپن شدند و با دو پیروزی و سه شکست، کتاب حضور خود در المپیک توکیو را بستند.

volley.jpgایران در ست نخست با نتیجه ۲۱ بر ۲۵ شکست خورد. اما در ست‌های دوم و سوم با نتایج ۲۵ بر ۲۰ و ۳‍۱ بر ۲۹ به پیروزی رسید. ژاپن در ست‌های چهارم و پنجم با نتایج ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۱۳ به پیروزی رسید تا راهی مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات شود.

از زمان بازگشت «محمدرضا داورزنی» به فدراسیون والیبال، دور جدیدی از ناکامی‌های والیبال ایران آغاز شده است.

پیش از این تیم ملی والیبال ایران با ۱۰ شکست از پانزده مسابقه خود در لیگ ملت‌های والیبال، در مکان دوازدهم جدول شانزده تیمی این مسابقات قرار گرفته بود.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

محمدرضا داورزنی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران است. او در دهه ۶۰ خورشیدی و در اوج جنگ ایران و عراق، هم قائم‌مقامی تربیت‌بدنی سپاه را برعهده داشت و هم مسوولیت آموزش‌های رزمی سربازان سپاه را. پس از جنگ، به‌عنوان مسوول تربیت‌بدنی سپاه کشوری مشغول به‌ کار شد و سپس در کردستان، سمنان، کرمانشاه و خراسان مسوولیت‌های ورزشی و رزمی سپاه و همین‌طور قائم‌ مقامی لجستیک استانی را برعهده گرفت.

از آقای داورزنی، کنار تمام پرونده‌های فساد مالی که طی سال‌های اخیر به جا مانده‌، می‌توان دست داشتن در ساخت بیش از ۱۸ ورزشگاه مدرن از سوی «قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا» سپاه پاسداران را نیز افزود.

همچنین اسنادی در مورد فساد مالی و سواستفاده‌های «مجتبی داورزنی» آقازاده او وجود دارد؛ از تصرف اماکن ورزشی دولتی تا برداشت بی‌واسطه سالیانه حداقل ۲۲ میلیارد تومان از درآمدهای تبلیغات یا همان آگهی‌های محیطی لیگ برتر فوتبال ایران.تنها با حمایت شما خبرنامه گویا خواهد توانست به ارائه محتوای خبری بی‌طرفانه خود ادامه دهد
Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy