Wednesday, Aug 4, 2021

صفحه نخست » وب‌سایت آرگوس مدیا: ۵ یا ۶ ایرانی وارد کشتی «آسفالت پرنسس» شده بودند

uaeShip_080421.jpgوب‌سایت «آرگوس مدیا» گزارش داد به فایل مکالمات میان گارد ساحلی امارات متحده عربی و کارکنان کشتی «آسفالت پرنسس» دسترسی پیدا کرده و بر اساس آن ۵ یا ۶ ایرانی وارد این کشتی که مورد سوقصد برای ربایش قرار گرفت، شده‌ بودند.

ایران اینترنشنال - بنا بر مکالمات ضبط‌شده، گارد ساحلی امارات از یکی از خدمه‌های «آسفالت پرنسس» می‌پرسد که ایرانی‌های سوار کشتی چه می‌خواهند و این خدمه در پاسخ می‌گوید که «نمی‌داند» و درخواست می‌کند که گارد ساحلی امارات مستقیما با ایرانی‌های سواربر کشتی حرف بزند.

پیش‌تر، گروه عملیات تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرده بود که افرادی که سوار «آسفالت پرنسس» شده بودند، از آن پیاده شده‌اند و این کشتی هم‌اکنون در امنیت است.

وزارت خارجه ایران حادثه کشتی «آسفالت پرنسس» را مشکوک خوانده و اعلام کرده که سیاست ایران تامین امنیت و ثبات در «منطقه» است.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

هفته گذشته نیز کشتی مرسر استریت در سواحل عمان مورد حمله قرار گرفت. آمریکا، بریتانیا و اسرائیل ایران را در این حمله مقصر دانستند اما ایران هر گونه دست داشتن در این حمله را تکذیب کرد.

عمان رسما تایید کرد کشتی «آسفالت پرنسس» مورد سوقصد برای ربایش قرار گرفته بوده است. پیشتر، گروه عملیات تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرده بود این کشتی در امنیت است و حادثه ربایش احتمالی آن به پایان رسیده.

این گروه روز چهارشنبه ۱۳ مرداد در حساب توییتری خود اعلام کرد افرادی که سوار بر این کشتی شده بودند آن را ترک کردند.

پس از آن، مرکز امنیت دریایی عمان به شکل رسمی اعلام کرد کشتی آسفالت پرنسس در این حادثه درگیر بوده است.

سه‌شنبه سه منبع امنیتی دریایی در گفت‌وگو با رویترز از توقیف این کشتی در دریای عمان و در نزدیکی امارات متحده عربی به دست نیروهای تحت حمایت ایران خبر داده بودند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy