Tuesday, Sep 14, 2021

صفحه نخست » خواننده جوان ایرانی بعد از انتشار این دو ویدئو جنجالی بازداشت شد

salehi_091421.jpg«توماج صالحی»، خواننده رپ توسط ۱۲ مامور امنیتی بازداشت شده است.

«اقبال اقبالی»، فعال سیاسی و دایی توماج صالحی با اعلام این خبر در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت که این خواننده رپ روز ۲۱شهریور۱۴۰۰، پس از بازرسی محل زندگی‌اش، دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

اقبال اقبالی تاکید کرده که «توماج نه کنشگر سیاسی و نه برانداز است. او صدای مردمان کف خیابان است، صدایی که هر لحظه از گلوی دختران و پسران، زنان و مردان ایران فریاد می‌شود.»

کاربران شبکه های اجتماعی نیز با راه اندازی هشتگ «#freetoomaj» خواستار آزادی وی شدند.

توماج صالحی مردادماه امسال موزیک‌ویدیویی با عنوان «سوراخ موش» منتشر کرد که در آن از سیاست‌های جمهوری اسلامی انتقاد کرد و به موضوعات اجتماعی و اقتصادی روز ایران پرداخت.

این خواننده رپ که چندین موزیک‌ویدیو نیز از او منتشر شده است، یک روز پیش از بازداشت در روز شنبه ۲۰ شهریورماه، در حساب کاربری خود در توییتر نوشته بود: «بدونید من از مرگ و حبس و شکنجه نمی‌ترسم، ترس من از اینه که تن‌فروشی از فقر ببینم و خفه شم، مردم رو تا کمر تو سطل آشغالا ببینم و خفه شم، ببینم کارگر رو می‌زنی خفه شم، معترض رو می‌کُشی بعد داغدارش رو، حق‌خواه‌اش رو شکنجه می‌کنی و خفه شم. بین ما و شما دریای خونه».

توماج در کارگاه فلزکاری با پدرش کار می‌کرد و به ورزش بوکس علاقه دارد.

«تاس»، «انار»، «نرمال»، «سیرک» و «ترکمنچای» بخشی از آهنگ‌های این خواننده رپ است.

خوانندگان رپ و هیپ‌هاپ در ایران به دلیل نداشتن مجوز از بدو ورود این سبک موسیقی به کشور، زیرزمینی خوانده می‌شوند. تاکنون تعداد زیادی از این افراد به دلیل مشکلات سیاسی و تشکیل پرونده قضایی مجبور به خروج از کشور شدند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy