Monday, Dec 6, 2021

صفحه نخست » پیام رئیسی به مردم در روز کاهش تاریخی ارزش ریال

voa.jpgصدای آمریکا - ابراهیم رئيسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در یک مصاحبه تلویزیونی که روز یکشنبه به مناسبت صدمین روز نخست ریاست جمهوری‌اش پخش شد، قول داد که با مشکلات اقتصادی ایران مقابله کند و گفت که دولت او در حال تلاش برای رفع تحریم‌ها است.

رئیسی نرخ بالای تورم، قیمت‌های بالا، و فرار مالیاتی را از جمله چالش‌های اصلی دولتش برشمرد.

این مصاحبه در شرایطی انجام می‌شود که پیشنهادهای تیم اعزامی او در مذاکرات وین، قدرت‌های جهانی را برای رسیدن به توافق تا حد زیادی مایوس کرده است. مقامات آمریکایی می‌گویند تیم مذاکره‌کننده ایران برای احیای برجام - کاهش فعالیت‌های هسته‌ای ایران در ازای برداشته شدن تحریم‌ها - «جدیت» ندارد.

رئيسی در مصاحبه تلویزیونی خود «ثبات اقتصادی برای مردم، خریدار، فروشنده و تولید‌کننده» را اقدام بعدی خواند و گفت که «بازار باید برای مردم قابل پیش‌بینی باشد.»

سخنان او در حالی است که ارزش ریال در صد روز نخست روی کار بودن دولت او به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ ایران رسیده است. روز یکشنبه هر دلار آمریکا به قیمت ۳۰هزار و ۴۵۰ تومان معامله شد.

دفاع ابراهیم رئیسی از کارنامه صد روزه؛ او در اقتصاد نمره چند می‌گیرد؟

بی بی سی - ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران در مصاحبه‌ای تلویزیونی از عملکرد دولتش در حوزه های مختلف دفاع کرد، از واکسیناسیون کرونا تا تأمین کالاهای اساسی. او همچنین گفت دولت علاوه بر هزینه هایی که دارد فاکتورهای دولت قبلی را هم باید پرداخت کند و ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان از این بدهی ها پرداخت می‌شود. آقای رئیسی گفت دولتش با کسری جدی بودجه مواجه است و باید این کسری را تا آخر سال حل کند، در غیر این صورت، مشکلات جدی برای کشور به وجود خواهد آمد.

آناهیتا شمس گفتگویی کرده با هادی کحال‌زاده، پژوهشگر اقتصادی درباره عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم در صد روز گذشته.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy