Wednesday, Dec 8, 2021

صفحه نخست » هشدار بریتانیا به ایران در آستانه از سرگیری مذاکرات وین: این آخرین فرصت است

BR.jpg• وزیر امور خارجه فرانسه، نیز روز چهارشنبه گفت که این ایران است که هزینه به درازا کشیدن گفت‌وگوها را خواهد پرداخت

ایندیپندنت فارسی - یک روز پیش از ادامه دور هفتم مذاکرات احیای برجام در وین، وزیر امور خارجه بریتانیا از ایران خواست به توافق بازگردد، و هشدار داد که این «آخرین فرصت» برای این کار است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، لیز تراس روز چهارشنبه گفت: «این واقعا آخرین فرصت برای بازگشت است و من قویا از آن‌ها می‌خواهم چنین کنند، زیرا ما مصمم به همکاری با متحدانمان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای هستیم.»

وی که در اندیشکده چتم هاوس صحبت می‌کرد، افزود: «از این رو، آن‌ها [ایرانی‌ها] باید به توافق برجام بازگردند و این اقدام به نفع خود آن‌هاست.»

👈 مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

نخستین دور گفت‌وگوهای هیئت ‌مذاکره‌کننده دولت جدید ایران با طرف‌های باقی‌مانده در برجام، و از جمله ایالات متحده که غیرمستقیم در این گفت‌وگوها حضور دارد، دوشنبه هفته گذشته در وین برگزار و پس از چند روز متوقف شد.

این هفتمین دور مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهان با ایران است. اکنون آمریکا از آن توافق خارج شده و ایران نیز در واکنش به آن، تعهدهای خود در توافق را نادیده گرفته است.

این دور از مذاکرات پس از ارائه پیشنهادهای جدید ایران در دو حوزه لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای به طرف اروپایی، و نیاز مذاکره‌کنندگان طرف‌های مقابل به مشورت با دولت‌های متبوع خود، متوقف شد. انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات، تاکید کرد که گفت‌وگوهای این هفته ادامه دور هفتم خواهد بود.

به گزارش رویترز، وی روز چهارشنبه اعلام کرد که «دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران روز پنجشنبه در وین از سر گرفته خواهد شد.» انریکه مورا اضافه کرد: «یک جلسه کمیسیون مشترک برجام و چند تماس دوجانبه و چندجانبه برگزار خواهد شد.»

در همین حال، وزیر امور خارجه فرانسه، دیگر طرف مذاکره با ایران، روز چهارشنبه گفت که مذاکرات احتمالا ادامه خواهد یافت، هرچند به گفته او، ایران است که هزینه به درازا کشیدن گفت‌وگوها را خواهد پرداخت.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy