Monday, May 16, 2022

صفحه نخست » جاده شهر افسانه‌ای آتلانتیس زیر اقیانوس کشف شد

atlantis_051522.jpgایندیپندنت فارسی - دانشمندان «جاده آجری زردی» را که به «آتلانتیس» می‌رسد، در منطقه‌ای از اقیانوس آرام کشف کردند که پیش از این هرگز در معرض اکتشاف قرار نگرفته بود.

کشف این بستر خشک پوشیده از آنچه شبیه بزرگراهی از آجرها است در اعماق آب، با کشتی اکتشافی‌ای در شمال جزایر هاوایی صورت گرفت.

این کشتی، ناتیلوس، در حال بررسی خط‌الراس لی‌لی‌اوکالانی در محدوده بنای یادبود دریایی پاپاهانوموکوآکیا (PMNM) است؛ منطقه‌ای حافظت شده که از جمع تمام پارک‌های ملی ایالات متحده بزرگ‌تر است.

دانشمندان «تراست کاوش اقیانوس» (Ocean Exploration Trust) می‌گویند که فقط سه درصد این منطقه حفاظت شده که بیش از سه هزار متر زیر سطح اقیانوس است، تاکنون بررسی شده است.

لحظه‌ای که این گروه این «جاده آجری» عجیب را کشف کرد، از سوی گروه تحقیقاتی در یوتیوب منتشر شده است.

صدای محققی از فرستنده رادیویی شنیده می‌شود که می‌گوید: «این راه آتلانتیس است.»

صدای دیگری پاسخ می‌دهد: «جاده زرد آجری؟»

عضو دیگری از گروه تحقیقاتی اضافه می‌کند: «خیلی عجیب است؟»

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

«شوخی می‌کنی؟ دیوانه‌کننده است.»

آتلانتیس جزیره‌ای افسانه‌ای است که اولین بار در «مکالمه‌ها»ی افلاطون در ۳۶۰ سال قبل از میلاد مسیح در مورد آن نوشته شده است. بر اساس «نشنال جیوگرافیک»، این شهر گم‌شده استعاره‌ای است از فساد قدرت و ثروت.

از «جاده آجری زرد» در رمان «ال فرانک باوم» (L Frank Baum) به نام «جادوگر شگفت‌انگیز شهر آز» (The Wonderful Wizard of Oz) در سال ۱۹۰۰، و در کتاب‌ها و فیلم‌های بعدی نام برده شده است.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy