Sunday, May 22, 2022

صفحه نخست » مستی در پایتخت کره جنوبی کار دست محافظان بایدن داد

drunk_052122.jpgایندیپندنت فارسی - پلیس سئول یکی از اعضای تیم حفاظتی رئیس جمهوری آمریکا را به اتهام حمله در حین مستی به یک شهروند کره جنوبی دستگیر کرد

دو مامور سرویس مخفی و تیم حفاظت فیزیکی رئیس‌جمهوری آمریکا ، پیش از نخستین سفر جو بایدن، به آسیا به خاطر درگیری با یک راننده تاکسی در سئول اخراج شدند.

شبکه خبری ای‌بی‌سی روز شنبه ۳۱ اردیبهشت، به نقل از دو منبع آگاه خود نوشت دو متخصص امنیت و تیم حفاظت فیزیکی رئیس‌جمهوری آمریکا که ماموریت داشتند مقدمات نخستین سفر بایدن به آسیا را فراهم کنند، به‌دلیل درگیری در حین مستی با یک راننده تاکسی اخراج شدند.

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

بنا بر گزارش‌ها، این دو مامور سرویس مخفی آمریکا، پیش از صرف شام به چندین میخانه رفتند و بعد در حین مستی، در زمانی که مسلح بودند، با یک راننده تاکسی درگیر شدند.

گزارش این درگیری، به پلیس کره جنوبی اعلام شد و پلیس سئول برای آن‌ها پرونده باز کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز روز شنبه به نقل از مقام‌های پلیس کره جنوبی نوشت پلیس سئول یکی از اعضای تیم حفاظتی رئیس‌جمهوری آمریکا را به اتهام حمله در حین مستی به یک شهروند کره جنوبی، در خارج از هتلی که انتظار می‌رفت بایدن در آنجا اقامت کند، دستگیر کرد.

شبکه خبری ای‌بی‌سی به نقل از یکی از سخنگویان سرویس مخفی آمریکا نوشت این دو مامور بلافاصله به ایالات متحده بازگردانده می‌شوند و در دوره مرخصی اداری- اجباری قرار می‌گیرند.

با این همه، پلیس کره جنوبی گفت که این دو مامور اخراج‌شده، پیش از بازگشت به ایالات متحده، باید مراحل اداری و بازجویی‌های خود را به اتمام برسانند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy