Wednesday, Jun 22, 2022

صفحه نخست » روزنامه انگلیسیِ سان: تیم ملی فوتبال ایران در بحران است

football_062222.jpgروزنامه سان می‌نویسد که بحران فعلی تیم ملی فوتبال ایران حتی پای ابراهیم رئیسی را هم به میان کشیده است

ایندیپندنت فارسی - روزنامه «سان» لندن روز چهارشنبه، ۲۲ ژوئن (۱ تیر)، در گزارشی، از بحران در تیم ملی ایران که قرار است در جام جهانی قطر حریف انگلستان باشد، خبر داد. این روزنامه اشاره کرد که طبق گزارش‌ها، دراگان اسکوچیچ، مربی کروات ایران، به زودی برکنار خواهد شد.

انگلستان در جریان جام جهانی قطر باید اولین بازی خود را مقابل ایران انجام دهد؛ آمریکا و ولز دو تیم دیگر این گروه هستند.

روزنامه سان در تحلیل خود می‌نویسد: «اسکوچیچ کروات در پی ۱۰ پیروزی که به نوبه خود رکورد به شمار می‌رود، به جام جهانی رسید. اما در پی شکست‌های امسال در مقابل آفریقای جنوبی و الجزایر، نارضایتی از این مربی ۵۳ ساله افزایش یافته است.»

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

این روزنامه به نقل از «ایران‌وایر» به گزارش‌هایی اشاره می‌کند که از دیدار یک ساعت و نیمه هفته گذشته اسکوچیچ با میرشاد ماجدی، رئیس فدراسیون فوتبال (که گفته می‌شود دیدار پرتنشی بوده است) خبر می‌دهند.

گفته می‌شود احتمالا اسکوچیچ کنار گذاشته می‌شود و کارلوس کی‌روش، مربی محبوب پرتغالی که اکنون ۶۹ ساله است، بازمی‌گردد. آقای کی‌روش در جام جهانی قبلی در روسیه مربی تیم ملی ایران بود و در کل نزدیک به هشت سال در این سمت حضور داشت.

«سان» به نقل از برخی وبسایت‌های ورزشی ایران، می‌نویسد که بحث انتخاب سرمربی تیم ملی حتی پای ابراهیم رئیسی، رئیس‌ دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران، را هم به میان کشیده است. این روزنامه می‌افزاید که حمید سجادی، وزیر ورزش ایران، خواهان بازگرداندن کی‌روش است و با شش بازیکن ارشد تیم، از جمله علیرضا جهان‌بخش، در این باره گفت‌وگو کرده است.

سابقه کی‌روش در جایگاه کمک‌مربی در تیم «منچستر یونایتد»، مورد توجه این روزنامه انگلیسی قرار گرفته است. رسانه‌های انگلستان توجه خاصی نیز به جهان‌بخش دارند که سه سال برای تیم «برایتون» انگلستان توپ می‌زد و از سال گذشته به فاینورد هلند پیوست.

آشنایی کی‌روش و جهان‌بخش با فوتبال انگلستان می‌تواند در جام جهانی قطر به کار تیم ایران بیاید.

اسکوچیچ پیش از سرمربی‌گری تیم ملی ایران، در سال‌های بازیکنی خود به هافبک «لاس پالماس» معروف بود. او پیش از آمدن به تیم ملی ایران، هفت سال در این کشور کار کرده بود و مربی چهار تیم داخلی «ملوان»، «فولاد»، «خونه به خونه» و «صنعت نفت» بود. او دو سال پیش به سرمربی‌گری تیم ملی برگزیده شد. او سابقه مربی‌گری برای باشگاه‌هایی در کشورهای یوگسلاوی سابق، همچون کرواسی، و نیز اسلوونی و کشورهای منطقه همچون کویت و عربستان سعودی را دارد، اما پیش از ایران، در تیم‌ ملی‌ هیچ کشوری سرمربی‌ نبوده است.

تیم ملی ایران در آخرین بازی دوستانه خود که حدود ۱۰ روز پیش در «استادیوم جاسم بن حمد» در دوحه قطر برگزار شد، ۱-۲ از الجزایر شکست خورد. این تیم قرار بود پیش از آن به کانادا سفر کند و با تیم ملی این کشور روبه‌رو شود، اما در پی کارزار گسترده بازماندگان و منادیان حقوق جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی که به دست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد، این بازی دوستانه لغو شد.

در جام جهانی قطر، ایران به ترتیب با انگلستان، ولز و سپس آمریکا مسابقه خواهد داد.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy