Wednesday, Jun 22, 2022

صفحه نخست » نفتالی بنت به صورت تلویحی نقش اسرائیل را در مرگ برخی مقام‌های سپاه پاسداران تأیید کرد

01_nf.jpgایران اینترنشنال - نخست وزیر اسرائیل ضمن اذعان به نقش این کشور در کشته شدن برخی مقام‌های سپاه پاسداران، گفت حکومت ایران هزینه هدف قرار دادن ما را پرداخت می‌کند.

نفتالی بنت به شکلی تلویحی نقش این کشور در کشته شدن مقامات و نیروهای سپاه پاسداران را تایید کرد و در مصاحبه‌ با نیویورک تایمز گفت: «وقتی حکومت ایران از طریق دست‌نشاندگانش یا مستقیم ما را هدف قرار می‌دهد، هزینه آن را در ایران خواهد داد.»

او ضمن تأکید بر «دکترین اختاپوس» گفت که جمهوری اسلامی آسیب‌پذیرتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد و رژیم ایران، فاسد، پوسیده و ناتوان است.

نفتالی بنت روز سه‌شنبه ۲۸ دی در یک سخنرانی ویدیویی در اجلاس داووس گفته بود: «ایران اختاپوس ترور و بی‌ثباتی در خاورمیانه است. سر این اختاپوس در تهران است و بازوهای آن در سراسر منطقه.»

او سپس در چند مصاحبه از جمله با نیویورک تایمز تأکید کرد که اسرائیل با اجرای «دکترین اختاپوس»، دیگر شاخک‌های جمهوری اسلامی را هدف قرار نمی‌دهد بلکه سر اختاپوس را هدف قرار می‌دهد.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

وال استریت ژورنال روز دوشنبه ۳۰ خرداد اعلام کرد اسرائیل در قبال تهدیدهای تهران، «دکترین اختاپوس» را در پیش گرفته و به جای هدف قرار دادن عوامل و نیروهای نیابتی‌ جمهوری اسلامی در خارج، طیف وسیع‌تری از اهداف کلیدی هسته‌ای، موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی را در داخل ایران هدف حملات مخفی قرار می‌دهد.

یک روز بعد نیز چند مقام فعلی و سابق دولت آمریکا به شبکه سی‌ان‌ان گفتند دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل حملات مخفیانه خود را به اهداف و دانشمندان هسته‌ای ایران افزایش داده‌اند اما اطلاعات قابل توجهی از جزییات این عملیات‌ها به مقام‌های ایالات متحده ارائه نمی‌دهند.

در یک ماه گذشته چند نیروی سپاه پاسداران و چند نفر از افرادی که گفته شده در پروژه‌های هوا فضا مشغول به کار بوده‌اند، در ایران کشته شده‌اند.

حسن صیاد خدایی، از اعضای ارشد واحد ۸۴۰ سپاه قدس، اول خرداد در خیابانی در تهران به ضرب گلوله کشته شد. پس از آن گزارش‌هایی درباره مرگ سرهنگ علی اسماعیل‌زاده به دلیل پرت شدن از بالکن خانه‌اش در کرج منتشر شد.

ایران اینترنشنال در خبری اختصاصی گزارش داد او از فرماندهان واحد ۸۴۰ سپاه قدس و از همکاران نزدیک صیاد خدایی بوده و به ظن جاسوسی حذف فیزیکی شده است.

شامگاه چهارشنبه چهارم خرداد، رسانه‌های داخلی از بروز «حادثه صنعتی» در کارخانه‌ای در پارچین خبر دادند و وزارت دفاع جمهوری اسلامی نیز مرگ مهندس احسان قدبیگی و زخمی شدن یک نفر دیگر را تأیید کرد.

پس از آن نیویورک تایمز گزارش داد که این «حادثه» در واقع یک حمله با پهپادهای انفجاری بوده که ساختمان تحقیقات تولید پهپاد وزارت دفاع را هدف قرار داده است.

ایوب انتظاری، دارای دکترای مهندسی هوافضا و متخصص پهپادی و موشکی نیز چهارمین مورد بود که گزارش‌هایی درباره مرگ مشکوک او بر اثر مسمومیت در روز نهم خرداد در یزد منتشر شد. همزمان با او، یک متخصص زمین‌شناسی به نام کامران آقاملایی نیز با «مسمومیت غذایی» جان باخت.

پس از مرگ محمد عبدوس و علی کمانی، دو افسر هوافضای سپاه پاسداران، ایران اینترنشنال روز ۲۳ خرداد در خبری اختصاصی اعلام کرد آنان در زمینه «ساخت و توسعه تسلیحات برای حزب‌الله لبنان» کار می‌کرده‌اند.

همچنین با وجود برخی گزارش‌ها درباره کشته‌ شدن یک افسر نیروی هوافضای سپاه پاسداران به نام وهاب فرامرزیان، این نیروی نظامی جمهوری اسلامی همچنان به این موضوع واکنشی نشان نداده است.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy