Thursday, Sep 29, 2022

صفحه نخست » اختصاصی؛ یک مقام امنیتی سابق: مقامات نگران فرو ریختن نیروهای مسلح هستند

mosalah_banner.jpgاختصاصی ایران وایر

یک مقام امنیتی سابق در مصاحبه‌ای به «ایران‌وایر» گفت بسیاری از نیروهای بسیج ادارات از حضور در جلسات آمادگی بسیج به بهانه‌های مختلف خودداری می‌کنند و هم‌چنین زنانی که به عنوان داوطلب در گشت‌های ارشاد کار می‌کردند، دیگر مایل به کار در گشت نیستند و یگان‌های گشت ارشاد در سراسر کشور فعالیت خود را تقلیل داده‌اند.

او می‌گوید دغدغه اصلی همه مقامات ایران، از فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفته تا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ریزش نیروهای انتظامی و ترس آن‌ها از سکوت نیروهای نظامی در مقابل اعتراضات یا حتی پیوستن این نیروها به اعتراضات است.

این مقام امنیتی سابق می‌گوید: «سوال بسیاری از نظامیان و نیروهای امنیتی این است که به خاطر چه؟ به خاطر این حکومت از بالا تا پایین فاسد؟»

این منبع موثق «ایران‌وایر» هم‌چنین تاکید کرد که بسیاری از مقامات حکومت ایران در چند روز اخیر نگرانی خود را از فرو ریختگی بسیاری از نیروهای مسلح در سراسر کشور مطرح کرده‌اند.

این مقام سابق می‌گوید که بسیاری از نیروهای امنیتی و نظامی به دلیل ترس از انتقام هنوز به نظام وفادار هستند ولی اعتقادی به نظام ندارند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

به گفته او، تعداد زیادی از نیروهای سابق وزارت اطلاعات در نامه‌ای محرمانه به دفتر رهبری نگرانی خود از خشونت به کار رفته در جریان اعتراضات اخیر را بیان کرده‌اند و صریحاً به خامنه‌ای هشدار داده‌اند که برخورد نیروی انتظامی با معترضان می‌تواند تبعات خطرناکی در کوتاه‌مدت برای نظام داشته باشد. احتمال این که تا چند روز دیگر در اختیار رسانه‌ها قرار داده شود، وجود دارد.

این مقام سابق می‌گوید حتی برخی از فرمانده‌های سابق سپاه، از جمله «محمدعلی (عزیز) جعفری» و «رحیم صفوی» نیز نارضایتی خود را در جلسه‌های خصوصی از برخورد با جوانان معترض بیان کرده‌اند و تاکید دارند که اولویت نظام باید برخورد با گروه‌هایی که در ادبیات مقامات حکومت ایران «تجزیه‌طلب تروریستی» نامیده می‌شوند، به ویژه در کردستان باشد.

گفتنی است که این مقام امنیتی سابق صبح روز شنبه دوم مهر ۱۴۰۱ در مصاحبه‌ای با «ایران‌وایر» اخطار داد که آیت‌الله خامنه‌ای به فکر انتقام از معترضان، به‌ویژه در مناطق کردنشین است.

ساعاتی پس از آن گفت‌وگو، نیروهای سپاه به مناطق کردنشین مرزی حمله کردند و در روز ششم مهر نیز احزاب کُرد ایرانی در داخل عراق مورد حمله قرار گرفتند.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy