Thursday, Sep 29, 2022

صفحه نخست » وقتی یک بیمار جنسی استاد دانشگاه می شود

jensi_banner.jpgاستاد مردم شناسی دانشگاه تهران اعتراض های اخیر را نتیجه غریزه جنسی زنان دانست

ایندیپندنت فارسی - ابراهیم فیاض استاد مردم‌شناسی دانشگاه تهران و از چهره‌های نزدیک به جریان اصولگرایی تندرو در ایران طی گفتگویی با رسانه دیده بان ایران ادعا کرده است دبیرستان‌ها از حوزه صرفا جنسی خارج شده و همه چیز را از جمله «دین و سیاست» را با هویت جنسی بررسی می‌کنند.

این ستاد مردم‌شناسی همچنین در مورد اعتراض‌های مردمی به قتل مهسا ایمنی تاکید کرده است: «غریزه گرسنگی غریزه مردانه است؛ غریزه جنسی هم زنانه است و زنان مطالبه جنسی دارند.»

فیاضی تصریح کرده: «فرهنگ جنسی بر عهده زنان است. سال ۶۸ تا ۸۸ جامعه بیشتر درگیر حوزه اقتصادی بوده و پس از آن اما وارد امر اجتماعی و جنسی شده است.»

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

او همچنین گفته است: «در این فرهنگ جنسی دخترها چه به شکل ذهنی یا حتی عینی روابط جنسی فعال دارند. زنان امروز در مطالبه جنسی اجتماعی دارند. امروزه حتی دختران دبیرستانی هم مطالبات جنسی رکیک می‌کنند.»

سایت دیده بان: ادعای عجیب ابراهیم فیاض استاد مردم شناسی دانشگاه تهران: منشأ جنبش این روزها نیازهای جنسی زنان است!/ دبیرستان‌ها منشأ آشوب ها هستند/ دختران دبیرستانی‌ مطالبات جنسی رکیک را دنبال می‌کنند/ طلبه‌ها هم پیگیر جنبش هستند/ حوزه های علمیه در معرض پوست‌اندازی شدید

فیاض در گفت و گو با دیده بان ایران مدعی شده: «به نظر بنده دبیرستان‌ها از حوزه صرفا جنسی خارج شده و همه چیز را از جمله دین و سیاست با هویت جنسی بررسی می‌کنند. به این ترتیب نقد سیاسی و دینی هم در رابطه با مسائل جنسی شروع می‌شوند.»

ابراهیم فیاض استاد مردم‌شناس دانشگاه تهران ضمن تأکید بر اینکه اعتراضات امروز محوریت زنانه‌ به خود گرفته است گفت: غریزه گرسنگی غریزه مردانه است؛ غریزه جنسی هم زنانه است و زنان هستند که مطالبه جنسی دارند. فرهنگ جنسی بر عهده زنان است. سال 68 تا 88 ما بیشتر درگیر حوزه اقتصادی بودیم. پس از آن اما وارد امر اجتماعی و جنسی شدیم. این امر جنسی از سال 88 تا الان ادامه پیدا کرد و در معرض ورود به امر ارتباطی هستیم. در این فرهنگ جنسی دخترها چه به شکل ذهنی یا حتی عینی روابط جنسی فعال دارند. زنان امروز مطالبه جنسی اجتماعی دارند. امروزه حتی دختران دبیرستانی هم مطالبات جنسی رکیک می‌کنند.

ورود به دانشگاه باعث شوک جنسی می‌شود

ابراهیم فیاض پژوهشگر اجتماعی اصول گرا در پاسخ به سوال خبرنگار دیده‌بان ایران عدم پرداخت به این موضوع را تابو بودن مسائل جسی در عرف جامعه دانست و توضیح داد: تجربه جنسی زنانه با مردانه فرق می‌کند. تا پیش از این بیشتر تجربه جنسی مردانه بود الان زنانگی جنسی مطرح می‌شود. عرف جامعه ما به گونه‌ای است که نه می‌شود درباره این مسائل حرف زد نه می‌شود درباره آن‌ها فکر کرد. از دانشجویان شنیده‌ام که تا قبل از اینکه وارد دانشگاه شویم اصلا نمی‌دانستیم که مسائل جنسی وجود دارند. این افراد وقتی وارد جامعه می‌شوند دچار شوک جنسی می‌شوند. این بحران جنسی هم در میان مذهبی‌ها هم در میان غیرمذهبی‌ها وجود دارد. این جوانان به چه وضعی افتاده اند که حتی تا ازدواج می‌کنند منجر به طلاق می‌شود.

این مردم‌شناس نزدیک به بخشی از حاکمیت در ادامه ادعا کرد: افراد از مدارسی که حتی در مقطع دبستان هم تفکیک جنسیتی شده است وارد دانشگاه می‌شوند؛ 18 سالگی اوج میل جنسی است به همین دلیل دانشجویان در دانشگاه‌ها دچار شوک جنسی می‌شوند. به همین دلیل برخی معتقدند باید دانشگاه تک جنسیتی بسازیم. در حالی که یکی از نمونه‌های احساسات جنسی تند دانشگاه الزهرا است که اتفاقا دخترانه هم است.

فیاض در پاسخ به آنهایی که می‌گویند با تک جنسیتی کردن دانشگاه‌ها می‌توانیم این مسائل را جمع بکنیم گفت آیا می‌توانیم از خیابان‌ها هم جمع بکنیم؟ این ساختاری است که مدام پیشروی می‌کند. فقط باید مطالعات زیاد داشته باشیم. دانشگاه باقر العلوم قم صبح دراختیار دختران و ظهر دراختیار آقایان است. این غریزه جنسی را باید یک کاری بکنیم.

در رابطه با اینکه آیا مدارس را تک جنسیتی بکنیم آقای مطهری هم سوالی را مطرح کرد وقتی افراد و مخصوصا دختران به سن بلوغ می‌رسند و خودآگاهی جنسی پیدا می‌کنند مطالبه جنسی می‌خواهند؛ این مطالبه جنسی را چه کنیم؟ این نیازها باید مشروع ارضا شود. اگر احساس گناه باشد بدتر از خود گناه است.

دبیرستان‌ها منشأ اغتشاش هستند

این استاد دانشگاه تهران چشم‌انداز زنان ایران را با محوریت جنبش‌های تئوریک می‌دانست و گفت: این قصه با این شورش‌ها تازه شروع شده است. این اغتشاشات برمی‌گردد به دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها و در پی آن بازتولید تئوریک جنسی شروع می‌شود که به عهده زنان است. این بازتولید به فلسفه‌ها کشانده می‌شود، و دبیرستانی‌ها می‌خواهند درباره همه‌ چیز بحث کنند. به نظر بنده دبیرستان‌ها از حوزه صرفا جنسی خارج شده و همه چیز را از جمله دین و سیاست با هویت جنسی بررسی می‌کنند. به این شکل نقد اجتماعی، سیاسی و دینی هم در رابطه با مسائل جنسی راه شروع می‌شوند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy