Tuesday, Nov 29, 2022

صفحه نخست » خوشحالی مردم از شکست تیم ملی ایران مقابل آمریکا

shadi.jpgتیم ایران با شکست در مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد

یورونیوز ـ تیم ملی فوتبال ایران با پذیرش شکست در مقابل آمریکا از راه‌یابی به مرحله بعدی جام جهانی ۲۰۲۲ بازماند.

شب نخست از سومین بازی‌های تیم‌های حاضر در جام جهانی با پیروزی هلند و سنگال از گروه نخست و همچنین انگلیس و آمریکا از گروه دوم به پایان رسید.

تیم‌های ایران و آمریکا در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که ایران با یک تساوی هم می‌توانست راهی مرحله بعدی رقابت‌ها شود.

شاگردان کیروش در نیمه نخست با ارائه نمایشی ناهماهنگ و پر اشتباه توپ و میدان را به حریف واگذار کردند. در نهایت در دقایق پایانی نیمه نخست روی اشتباه خط دفاعی ایران و پاس عرضی سرجینیو دست، پولیسیچ، ستاره آمریکا و باشگاه چلسی توانست دروازه ایران را باز کند.

***

***

***

ملی‌پوشان ایران خوش‌شانس یودند که در آخرین ثانیه‌های نیمه نخست، گل دوم آمریکا آفساید اعلام شد و ۴۵ دقیقه نخست با همان نتیجه ۱-۰ به سود آبی‌پوشان ایالات متحده به پایان رسید.

👈 مطالب بیشتر در یورونیوز

شاگردان کیروش در این بازی برنامه خاصی برای حمله و گلزنی نداشتند و آمریکایی‌ها به خوبی توانسته بودند تمام فضاهای ممکن را برای بازیکنان ایران ببندند.

***

***

همچنین در ابتدای نیمه دوم کریستین پولیشیچ که در صحنه به ثمر رساندن گل، مصدوم شده بود، از بازی بیرون رفت و خط حمله آمریکا در نیمه دوم دیگر نتوانست موقعیتی روی دروازه ایران ایجاد کند، اما در عین حال تیم ملی ایران هم نتوانست موقعیت جدی و قابل توجهی در مقابل رقیب خود ایجاد کند.

در نیمه دوم هم تلاش‌های بازیکنان تیم ملی برای به ثمر رساندن گل بی‌نتیجه به پایان رسید و در نهایت مسابقه با همان نتیجه ۱-۰ به پایان رسید.

در دیگر بازی این گروه هم تیم ملی انگلیس با شکست ۳-۰ ولز موفق شد جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کند.

با این نتایج انگلیس با ۷ و آمریکا با ۵ امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم این گروه راهی مرحله بعد شدند و به ترتیب با سنگال و هلند رو به رو خواهند شد.

***

خوشحالی مردم از شکست تیم ملی ایران مقابل آمریکا

ایران وایر ـ با شکست و حذف تیم ملی ایران در مقابل تیم آمریکا در جام جهانی قطر، ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد شهروندان در شهرهای مختلف، از جمله تهران، سقز، مریوان، جوانرود، به شادی و پایکوبی پرداخته اند.

***

***

در ویدیویی که از شامگاه سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ مربوط به تهران منتشر شده، شهروندان از پنجره های خانه‌های خود ضمن شادی کردن، شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.

ویدیویی که از سقز به دست ایران‌وایر رسیده نیز نشان می‌دهد کە جمعیت بزرگی از مردم سقز در میدان «استقلال» این شهر گرد آمدە و به خاطر شکست تیم فوتبال ایران در مقابل آمریکا در حال شادی و پایکوبی هستند.

👈 مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

از جوانرود که هفته پیش در مقابل نیروهای سرکوب‌گر مقاومت کردند و بنا به گزاشر‌ها دست‌کم ۷ نفر در اعتراضات این شهر کشته شدند، شهروندان از بالکن خانه‌های خود خوشحالی می‌کنند.

همزمان ویدیوهایی از شهر مریوان در استان کردستان منتشر شده که نشان می‌دهد مردم در شامگاه سه شنبه هشتم آذرماه پس از اعلام شکست تیم ملی ایران از آمریکا در جام جهانی قطر ۲۰۲۲، شادی و آتش‌بازی می‌کنند.

ویدیوی دیگری نیز از محله عبدل‌آباد در جنوب تهران منتشر شده که در ان چند جوان سوار بر موتور از باخت تیم ملی ایران، خوشحالی می‌کنند.

همزمان این باخت، «حامد اسماعیلیون»، سخنگوی انجمن خانواده‌های جان باختگان هواپیمای اوکراینی در حساب توذیتر خود نوشته است:«وقتی در بهار گذشته جلوی بازی دوستانه در کانادا ایستادیم می‌دانستیم ورزش در دست آدم‌کش‌های ج ا، ابزاری در خدمت فاشیسم و خون‌شویی‌ست.»

آقای اسماعیلیون همچنین تاکید کرده است: «به امید روزی که تیم ملی، تیم مردم ایران باشد.»

این واکنش‌ها در حالی منتشر می‌شوند که هفته پیش پس از برد ایران مقابل تیم ملی ولز در دوحه قطر، رسانه های حکومتی ایران تصاویر و ویدیوهایی از رقص و پایکوبی نیروهای سرکوب‌گر را منتشر کرده بودند.

حضور تیم ملی ایران در جام جهانی قطر ۲۰۲۲، در میانه طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین اعتراضات ضدحکومتی مردم در ۴۳ سال اخیر صورت می‌گیرد.

تیم ملی ایران در بازی با انگلستان در جام جهانی قطر نیز با نتیجه ۶ بر ۲ باخت. پس از این باخت نیز مردم در خیابان‌ها شعارهایی علیه حکومت داده و از این باخت ابراز شادی کرده بودند.

با وجود دو باخت در مرحله مقدماتی، این تیم از ادامه رقابت‌های جام جهانی قطر حذف خواهد شد.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy