Wednesday, Dec 7, 2022

صفحه نخست » مجله تایم زنان ایران را قهرمانان سال معرفی کرد

time_banner.jpgایران وایر - مجله «تایم» زنان ایران را به عنوان قهرمان سال ۲۰۲۲ معرفی و همچنین ولودیمیر زلنسکی، ‌رئیس جمهور اوکراین را هم به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۲ خود برگزید.

مجله «تایم» به سنت هر ساله که در آخرین شماره سال خود چهره‌های موثر را انتخاب می‌کند، «زنان ایران» را به عنوان «قهرمانان سال» ۲۰۲۲ معرفی کرد. این مجله با ستایش از اعتراضات زنان گفت که جنبش آنها در زمینه تحصیل و آزادی‌خواهی پیشرو است.

مجله تایم نوشت این جنبشی است که زنان ایران رهبری می‌کنند و «تحصیلکرده، لیبرال، سکولار، برخاسته از توقعات بالاتر و ناامید از عادی بودن است.»

مجله تایم همچنین با اشاره به متفاوت بودن این جنبش با آنچه پیشتر در ایران رخ داده نوشت: «امروز خواسته‌های تمام کسانی که خواهان تغییر هستند به نمایش درآمده و در فریادهای «زن، زندگی، آزادی» تجلی یافته است.»

مجله تایم در گزارشی مفصل به قلم «آزاده معاونی» به شرح آنچه در جنبش زنان ایران در دو ماه و نیم اخیر ایران گذشته، پرداخته است.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

این مجله ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۲ معرفی کرد. همچنین میشل یئو، بازیگر مالزیایی که با فعالیت در سینمای هنگ کنگ و سپس هالیوود به شهرت رسید را به عنوان «آیکون» سال ۲۰۲۲ معرفی کرد. یئو امسال با فیلم «همه‌چیز همه‌جا ناگهان» بسیار مورد توجه قرار گرفت.

***Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy